THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Terim'in maaşı Meclis'i karıştırdı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 23:01
#1
Terim'in maaşı Meclis'i karıştırdı
TBMM Genel Kurulu'nda yapılan 2008 bütçe görüşmelerinde hararetli tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.
DTP'li Milletvekili Sırrı Sakık, aldığı söz hakkında bütçeden kimin ne kadar pay aldığının anlaşılamadığını vurgulayarak yaptığı bir araştırmadan örnek verdi.
Sakık, Fatih Terim ne kadar maaş aldığını merak ettiğini, bunun üzerine yetkili kurumlara telefon ettiğini anlattı.
Birkaç telefondan sonra yetkili biriyle 130 bin YTL üzerinde anlaştıklarını ifade eden Sakık, "Helali hoş olsun ama gelir düzeyinin bu kadar düşük olduğu bir ülkede bu para çok değil mi" diye sordu.
Bu sırada Meclis sıralarından kendisine "Büyük adam" diye seslenilmesi üzerine Sakık, "O büyük adam da bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı küçük adam mı? Onların bir yılda aldığı maaş Fatih Terim'in aldığı bir aylık maaşa denk geliyor" diye konuştu.
Sakık "Bu durum hangi sosyal demokrat anlayışa sığar, Fatih Terim'in aldığı para 310 asgari ücretlinin toplamına eşit" deyince bu kez CHP sıralarından kendisine itiraz geldi.
"Bu söylediğinin CHP ile ne alakası var? Terim'in maaşını CHP mi veriyor" diye seslenildi.
Sakık ise "Niye bağırıyorsun bu hakkı size kim veriyor" diye çıkıştı.
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ise yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Fatih Hoca bu kadar para alıyor? Bu Federasyon’un takdiridir yada biçmiş olduğu bir değerdir. Fatih Terim, bizim yetiştirdiğimiz bir evladımızdır. Futbolculuğunda, antrenörlüğünde, Türk sporuna hizmet etmiş bir spor adamıdır. Tartışılmayacak yönleri yok mudur? Vardır, teknik yönden olabilir. Ama Meclis kürsüsünde milli takım antrenörüne, milli takım sporcularına, cemaatti, tarikattı? Bunlara asla girmeyelim. Bu milli takıma çok zarar verir. Spor sahaya çıktığı zaman, dini milliyeti yok bunun. Eğer gücü varsa, kabiliyetin varsa oynuyorsun. Başka hiçbir yan enstrüman seni orada kurtarmıyor. Dayılık, torpil işe yaramıyor."

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler