THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Erdoğan, dağdaki teröristlere yeniden çağrı yaptı...

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 23:03
#1
Erdoğan, dağdaki teröristlere yeniden çağrı yaptı...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "AKP af çıkarmaya mı hazırlanıyor?" tartışmalarının yaşandığı bir süreçte dağdaki teröristlere yeniden çağrıda bulunarak "Biz, dağa çıkışı engellemek ve dağda da bu kanlı teröre karışmamış, bulaşmamış olanlara da 'gel ananın, babanın' yanına diyoruz" dedi. Erdoğan, CHP içindeki son karışıklıkları ise, "komik ve renkli" olarak nitelendirdi.
Erdoğan, dün AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen il başkanları toplantısında ihmale uğramış olan Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Orta Anadolu’nun büyük bölümünü ele aldıklarını ve buralara yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Erdoğan, sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne son 4.5 yılda yaptıkları yatırımın 8.1 katrilyon liraya ulaştığını belirterek, bunun ilk defa gerçekleştiğini söyledi.
PKK'nın Kürt kökenli vatandaşların temsilcisi olmadığını dile getiren Erdoğan, "Bölücü terör örgütü, Kürt kökenli vatandaşlarımın üzerinden nemalanmaya çalışıyor. Onları istismar etmek suretiyle orada kendine imkanlar devşirmeye çalışıyor" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:
"Bugüne kadar benim Kürt kökenli vatandaşlarıma, bölücü terör örgütü, kan ve gözyaşından başka bir şey göstermemiştir. Sıkıntının altında yatan da budur. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki halkımızın tamamı, kendisini sahiplenen, kucaklayan bir AKP iktidarını bulduğu için şimdi rahatsız olmaya başlamışlardır ve bizim özellikle o rahatsız olan çevrelere, nerede olursa olsun, o söylediğimiz; iki şeyden birini tercih edeceksiniz. Eğer, bölücü terörden yanaysan yerin belli zaten. Ama, 'yok ben demokratik bir mücadele veriyorum' diyorsan, elinde silah bulunduranlara karşı olacaksın, onların karşısına dikileceksin ve o zaman geleceksin, demokrasinin içinde yerini alacaksın. Çünkü demokrasi onu kabul etmiyor, etmez. İşte biz, bunun karşısındayız." Bunu dillendirdikleri için rahatsız olanların ortada olduğunu belirten Erdoğan, "Bundan da milletimiz gerçekleri görüp, değerlendirmesini yapacaktır. Biz, dağa çıkışı engellemek ve dağda da bu kanlı teröre karışmamış, bulaşmamış olanlara da 'gel ananın, babanın' yanına diyoruz. Yaptığımız iş budur. Zaten siyasetçinin yapması gereken budur. Biz bunu yapıyoruz, çünkü yaradılanların tümünü yaradandan ötürü severiz" diye konuştu.

Efendilik davası

17 Aralık'ta Şeb-i Aruz törenlerinin gerçekeştirileceğini anımsatan Erdoğan, kardeşlik gibi bazı kavramların aşındırıldığını söyledi. Erdoğan, Türkiye'de hiçbir ocağın sönmemesinin toplumu bütün olarak kucaklayan dava adamlarının omuzlarında olduğunu belirterek, "Yani sizin bizim omuzlarımızdadır. Davamız millete hizmet davasıdır, efendilik değil" dedi.

Renkli komik

Erdoğan, partisindeki uyumlu çalışmayı anlatırken, CHP'deki parti içi karışıklıklara da değindi. CHP lideri Deniz Baykal'ın muhaliflerin çağrısı üzerine toplanan PM toplantısına katılmamak için garajdan gizlice ayrılmasına göndermede bulunan Erdoğan, "Diğer partilerde yaşananlar inşallah bizim partimizde yaşanmayacak. Görüyorsunuz genel başkan bakıyorsunuz icabında arabanın içinde yakalanıyor. Tabii onların iç meselesidir bizi ilgilendirmez ama bunlar komik şeyler oluyor. Bazen de renkli oluyor. AKP demokraside farklı bir güzelliği ortaya koyuyor. Herşey burada istişareye müzakereye dayalı. Her işinizde istişare ve müzakereyi ihmal etmeyin" diye konuştu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler