THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Oyuncu Fatman Belgen'e hapis cezası!

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 23:19
#1
Oyuncu Fatman Belgen'e hapis cezası!
Evinin bir odasını kiraladığı kişiyi ve yeğenini bıçakla tehdit edip, hakarette bulunduğu iddiasıyla yargılanan oyuncu Fatma Belgen, 2 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Fatma Belgen katıldı.
Duruşmada son sözü sorulan Belgen, müştekileri bıçakla tehdit etmediğini, sadece evinden çıkmalarını istediğini belirterek, ''(Evimden defolun gidin) dedim. Onlara inanılıyor da neden bana inanılmıyor?'' dedi.
Kararını açıklayan hakim, Fatma Belgen'i ''bıçakla tehdit'' suçundan 2 yıl 6 ay, Çiğdem Nazan Mutal'a yönelik hakaret suçundan da 3 ay hapis cezasına mahkum etti.
Sanığın, Mutal'ın bileziklerini çaldığı yönünde bir iddia da bulunduğunu hatırlatan hakim, bu konuda kesin ve yeterli delil bulunmadığından Belgen'in beraatına karar verdi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Fatma Belgen'in, 2006 yılının Eylül ayında evinin bir odasını Çiğdem Nazan Mutal'a kiraladığı belirtiliyordu.
Mutal'ın, öğrenci olan yeğeni Alev Nur Mutal ile odada kalmaya başladığı, ancak Belgen ile aralarında anlaşmazlıklar çıktığı anlatılan iddianamede, 8 Aralık 2007'de Belgen'in müştekilerin odasına girerek, Mutal'ın 2 adet bileziğini aldığı ve iade etmediği öne sürülüyordu.
İddianamede, Fatma Belgen'in, daha sonra evden ayrılmalarını istediği bu kişileri tehdit edip, hakarette bulunduğu kaydediliyordu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler