THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Ufuk Uras: TTK Yöneticileri hakkında işlem yapılıyor mu?

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 23:21
#1
Ufuk Uras: TTK Yöneticileri hakkında işlem yapılıyor mu?
ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) yöneticileri hakkında, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu raporu doğrultusunda herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını sordu.
Uras, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunun, "Türkiye Taşkömürü Kurumunun 2006 yılı Raporu" incelendiğinde bazı yolsuzluk ve usulsüzlüklerin görüldüğünü savundu.
Rapordaki bazı tespitleri aktardıktan sonra kamu zararının miktarını soran Uras, şunları kaydetti:
"Türkiye Taşkömürü Kurumunun, rödovans ocaklardan üretilen kömürleri pazarlamak gibi bir sorumluluğu var mı? Sözleşmelerde bununla ilgili bir madde var mı? Çatalağzı Termik Santraline verilen taahhüt gereği karşılanması gereken kömür miktarının TTK tarafından üretilmesi için ne gibi önlemler alınmaktadır? Bu kömürlerin ikinci, üçüncü elden temin edilerek santrale verilmesinde, TTK’nın ve firmaların kar-zarar miktarları belli mi? TTK’nın tamamen üretimden çekileceği ve ocakların özelleştirileceği doğru mu? Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunun net bulguları varken, yetkililer hakkında herhangi bir işlem yapıldı mı?
Aksi geçerliyse işlem yapılması düşünülüyor mu?"

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler