THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Cemil Çiçek ile Kamer Genç'in, "Unakıtan atışması"

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 23:23
#1
Cemil Çiçek ile Kamer Genç'in, "Unakıtan atışması"
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e sinirlenince, kendisine söylediği “Sayın" ifadesini geri aldığını söyledi.
2008 yılı bütçesinin Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sırasında konuşan Çiçek, Bakan çocukları ve AKP’lilerle ilgili gündeme getirilen iddiaların 22 Temmuz seçim kampanyasında konuşulduğunu belirtti.
Çiçek, "Bunların hepsini millete ***ürüldü. En büyük hakem millet olduğuna göre, millet, ‘Biz bunlara inanmıyoruz’ dedi. Hala 22 Temmuz öncesinin bayatlamış konularını gündeme getiriyoruz. Bu tür konuşmalar siyaseti itibarsız hale getirdi" dedi.
Çiçek, aynı zamanda bu kişilerin dokunulmazlıklarının da bulunmadığını ve kimsenin savcıların bu konuda soruşturma açmasına engel olmadığını ifade etti.
Çiçek, bu arada Genç’in oturduğu yerden kendisine laf atmasına tepki göstererek, “Sayın Genç, konuşma tarzını, usulünü, neyi nerede nasıl konuşacağımızı bilmeden konuyor, demokrasiye de zarar veriyoruz" dedi.
Çiçek’in konuşmasından sonra söz alan Genç ise, Anayasa’nın 100. Maddesi’ne göre bakanların dokunulmazlıklarının bulunduğunu, haklarında 55 imzalı soruşturma önergesi verilmediği sürece yargı yolunun açılmadığını belirtti.
Genç, “Bakanların ömür boyu dokunulmazlığı var. Maliye Bakanı hakkında 55 milletvekili bana destek versin, 30 bin doları ispat etmek için soruşturma açalım .Bunları savcılar ispat edemez ki, biz edebiliriz" dedi.
Çiçek ise Genç’in bu sözlerine sinirlenerek, “Kendisine (Sayın) kelimesini fazla kullanmıştım, fazla olmuş, geri alıyorum" dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler