THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Parti binasında alkol satılır mı' tartışması

hantala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
HER YERDEYİM VALA:D
Mesajlar:
3.299
Konular:
2355
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
85
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 00:44
#1
Parti binasında alkol satılır mı' tartışması
ANKARA - CHP Manisa İl Örgütü'nün sahip olduğu binada 'içkili lokal' olması parti içinde tartışma yarattı. CHP Genel Sekteri Önder Sav Manisa İl Başkanlığı'na bir yazı yazarak parti binasındaki içkili lokalin kapatılmasını istedi. CHP Manisa İl Başkanı Vehbi Köse ise, konunun ba hafta başlayacak seçim sürecini etkilemek için gündeme getirildiğini söyledi. Köse, "Bu iktidar döneminde içkili yerlere saldırılarak puan kazanılmaya çalışılıyor" dedi.
Hürriyet yazarı Yalçın Doğan dün köşesinde CHP Manisa İl Merkezi'nin bir meyhane binasında olduğunu yazınca Genel Sekreter Sav, Manisa Milletvekili Şahin Mengü ile konuyla ilgili görüştü. Mengü Radikalin 'içkili lokal' ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi: "Maalesef doğru. Genel Sekreter ile konuştum. Kendisi bana partiyi meyhaneden kurtarmak için 'hemen ile bir yazı yazacağını' söyledi. Bu olayı daha önceden biliyordum. Bunun doğru olmayacağını söylemiştim."
Söz konusu binanın CHP'nin malvarlığına dahil olduğu, Sav'ın CHP'ye ait binadaki içkili lokalin kapatılması için talimat verdiği öğrenildi.
CHP kulislerinde, partiden istifa eden Manisa Milletvekili Erdoğan Yetenç'e yakın bir isim olduğu söylenen İl Başkanı Vehbi Köse ise iddialara tepkili. Köse beş katlı binalarının giriş katında partinin lokalinin bulunduğunu, İl ve ilçe yönetimlerinin faaliyetlerini ve çalışmalarını 2'nci katta yürüttüğünü söyledi. Doğan Haber Ajansı'na konuşan Köse "Lokal ayrı bir bölüm. İşletmecisi var. İsteyen partili gelip kitabını da okuyor, televizyonunu da seyrediyor. İsteyen de yemek yiyip alkol alabiliyor. Yazılanlar bu hafta sonu başlayacak seçim sürecini ve seçimi etkilemek amacını taşıyor. Partiye meyhane diyenleri mahkemeye vereceğim. Bu iktidar döneminde içkili yerlere saldırılarak puan kazanılmaya çalışılıyor" dedi. CHP Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal da, işletmeciliğini yaptığı içkili lokalin ruhsatının, 2003'te alındığını, konunun bugün gündeme getirilmesine anlam veremediğini söyledi.
CHP 22 Temmuz'da Manisa'dan iki milletvekili çıkarmıştı. Erdoğan Yetenç'in istifasından sonra tek milletvekili kalmıştı. Yetenç, Deniz Baykal'a yakınlığına rağmen, TBMM Başkavekilliği seçimlerini kaybettikten sonra Sav'ın seçimlere müdahale ettiğini öne sürerek istifa etmişti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler