THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Bir ay gelmem, sürgünlerle görüşüyorum'

hantala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
HER YERDEYİM VALA:D
Mesajlar:
3.299
Konular:
2355
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
85
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 00:45
#1
Bir ay gelmem, sürgünlerle görüşüyorum'
RADİKAL - ANKARA - Türkiye'ye dönüp dönmeyeceği tartışılan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş, "Aralık ayı için Avrupa büromuzla birlikte yoğun bir program oluşturduk ve çalışmamız tamamlanana dek burada kalacağım" dedi. Demirtaş Avrupa Parlamentosu'ndaki Kürt Konferansı'nda yaptığı konuşmanın da çarpıtıldığını iddia etti.
Almanya'da bulunan Demirtaş dün yaptığı yazılı açıklamada "Genel başkanlık bizde sadece zorunluluk gereğidir" diyerek şunları belirtti: "Avrupa'daki temaslarımız parlamento binalarıyla sınırlı değil, sürgündeki halkımızla temaslarımız paneller ve halk toplantılarıyla devam ediyor. Eşbaşkanlardan birinin Meclis dışından olmasının avantajını değerlendiriyoruz ve buraya daha fazla zaman ayırabiliyoruz. Aralık ayı için Avrupa büromuzla birlikte yoğun bir program oluşturduk ve çalışmamız tamamlanana dek burada kalacağım."
Hükümetin 'PKK ile görüşmem, PKK'yı kınamadığı için DTP ile de görüşmem' dediğini belirten Demirtaş, AKP'nin çözüm projesi olmadığını söyledi. Demirtaş, "Demokratik bir proje için AKP'ye açık çek veririz. AB de bu desteği ve şansı tanıyın diyor. Biz buna hazırız fakat AKP'de bu açıklığı göremiyoruz. AKP bildiğini okumaya devam ederse, Kürtler verdiği emanet oyları geri almasını bilecektir" dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler