THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Genelkurmay'dan sınırda görev yapan gazetecilere uyarı!

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 14:01
#1
Genelkurmay'dan sınırda görev yapan gazetecilere uyarı!
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, son günlerde yazılı ve görsel basın mensuplarının, Irak'ın kuzeyinde ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin sınıra yakın kesimlerinde haber yapma gayreti içerisinde olduklarının görüldüğü belirtilerek, ''Bölgedeki askeri faaliyetlerin yoğun olduğu bugünlerde bütün kesimlerin duyarlı davranmaları; basın mensuplarının, kendi güvenliklerini ve birliklerin harekat emniyetini tehlikeye atacak faaliyetlerden kaçınmaları gerekmektedir'' denildi.
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada şunlar kaydedildi:
''Son günlerde yazılı ve görsel basın mensuplarının, Irak'ın kuzeyinde ve Güneydoğu Anadolu bölgemizin sınıra yakın kesimlerinde haber yapma gayreti içerisinde oldukları görülmektedir.
Basın mensuplarının, mesleki bir sorumluluk ve heyecan içinde haber peşinde koşmaları saygı ile karşılanmakla beraber; bu durumun bölgede önemli bir güvenlik sorunu yaratmaya başladığı tespit edilmiştir.
Haber yapılmaya çalışılan bölgelerin tamamına yakını, Türk Silahlı Kuvvetlerine verilen yetki çerçevesinde operasyon icra edilen/edilecek coğrafya içerisinde kalmaktadır. Bu bölgelere giren hiç kimsenin can güvenliğini garanti etme imkanı bulunmamaktadır.
Bölgedeki askeri faaliyetlerin yoğun olduğu bu günlerde bütün kesimlerin duyarlı davranmaları; basın mensuplarının, kendi güvenliklerini ve birliklerin harekat emniyetini tehlikeye atacak faaliyetlerden kaçınmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler