THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

DP'nin kasası kongre ile sarsılacak

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 14:15
#1
DP'nin kasası kongre ile sarsılacak
Sancılı bir sürecin ardından olağanüstü kongre kararı alan Demokrat Parti’de kongre masrafları parti bütçesini sarsacak. Halen 10 milyon YTL (10 triyon TL) bulunduğu açıklanan partinin kasasından, kongre için 500 bin YTL (500 milyar TL) harcanacağı tahmin ediliyor. Masrafların kısıtlanması için genel merkez personelinin bir kısmının işine son vermeye hazırlanan partide, olağanüstü kongre kararının alınması bütçeye ek masraf çıkarkdı.

DELEGEYE 200 YTL MASRAF
Genel Merkez tarafından belirlenen hesaba göre, yeni Genel Başkanın yanında, parti yönetiminin de seçileceği kongreye katılacak her delege için 250 YTL harcanması planlanıyor. Yurdun diğer illerinden Ankara’ya gelerek kongrede oy kullanacak bin 214 delegenin masrafının ise ek harcamalarla birlikte 500 bin YTL (500 milyar TL) üzerinde tutacağı tahmin ediliyor.
6 Ocak’taki kongrede, delegelerin, otel ve kumanya masrafları genel merkez kasasından çıkacak. Yol paralarını ise delegeler kendi bütçelerinden karşılayacak.
Delegeler, bütün partiler tarafından “kongre geleneğiö haline getirilen bir uygulamayla, Başkent’in, 4 ve 5 yıldızlı otellerinde ağırlanacak.
Mini barlar dahil her türlü “yeme içme masrafınınö parti tarafından karşılanacağı 4 yıldızlı bir otelin Ankara’daki fiyatı 70 Euro’dan başlıyor. 5 yıldızlı bir otelin tek kişilik fiyatı ise 90 ile 100 Euro arasında değişiyor.

MALİ KRİZ KAPIDA
Ocak ayının hemen başındaki kongreden sonra seçilecek yeni genel başkanı mali sorunlarla dolu bir yıl bekliyor. Genel merkez binasının kirası başta olmak üzere partide, araç bakımları, yakıt, personel masrafları gibi birçok kalemde harcama yapılıyor. Bu harcamalara ise genel merkez kasasından her ay yaklaşık 150 bin YTL çıkıyor. Seçimlerde, hazine yardımı için gerekli olan yüzde 7 barajını aşamayan partiyi gelecek yıl sıkıntılı bir dönemin beklediği belirtiliyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler