THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

PKK kaçıyor, komandolar kovalıyor

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 17:28
#1
PKK kaçıyor, komandolar kovalıyor
Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristlere yönelik yapılacak nokta operasyonları için istihbarat çalışmalarına ağırlık verilirken, bir yandan da sıfır noktalarındaki birliklere füze rampaları nakledildi.
Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerine komandoların sevkıyatı bugün de sürdü.
Sıfır noktalardaki birliklere füze rampaları nakledildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen sevkıyat öncesi, Hakkari-Yüksekova arasındaki 80 kilometrelik yol boyunda mayın arama taraması yapıldı.
Dağlara mevzilenen komandolar da emniyet görevi yaptı. Kuzey Irak'a yapılacak nokta operasyonları için hem Türkiye hem de Irak tarafında istihbarat çalışmalarına da ağırlık verildi.
Bir yandan operasyon hazırlıklarına hız verilirken bir yandan da sıfır noktalarına asker sevkiyatı yapılıyor. Son olarak bugün sabaha karşı Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli’deki sıfır noktalardaki birliklere füze bataryaları nakledildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen sevkiyat öncesi, Hakkari-Yüksekova arasındaki 80 kilometrelik yol boyunda mayın arama taraması yapıldı.
Hakkari’nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca İlçeleri’nde askeri hareketlilik artarak devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’a PKK’lı teröristlere yönelik yapacağı nokta operasyonları için hem Türkiye, hem de Irak tarafında istihbarat çalışmalarına ağırlık verdi. Ayrıca sıfır noktalara komandoların sevkiyatı artarak sürüyor. Bu sabah saat 05.30’da Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçeleri’nin sıfır noktalarına füze bataryaları nakledildi. Mühimmat ve silahların da nakledildiği sevkiyat öncesinde ise Hakkari-Yüksekova arasındaki 80 kilometrelik yol güzergahında mayın araması yapıldı. Yüzlerce askerin katıldığı bu faaliyet sırasında, dağlara mevzilenen komandolar, emniyet görevi yaptı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler