THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Telsizli hırsızlık çetesi çökertildi

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
08-12-2007 17:29
#1
Telsizli hırsızlık çetesi çökertildi
ESKİŞEHİR’de çeşitli tarihlerde 18 işyeri ile 2 evden yaklaşık 200 bin YTL’lik ziynet ve elektronik eşya ile para çaldıkları bildirilen aralarında, baba ile ikiz çocuklarının da bulunduğu 9 kişi yakalandı. Zanlıların birbirleriyle amatör telsizle iletişim kurdukları belirtildi.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri hırsızlık olayları ile ilgili olarak ‘F.A.R.E.’ adıyla operasyon düzenledi. Eskişehir’de 6 ayrı eve eş zamanlı olarak yapılan operasyonda hırsızlık olaylarına karıştıkları iddiasıyla Fevzi Kardaş (67), ikiz oğulları Uğur Kardaş (30), Temmuz Kardaş (30) ile Erdem Kayacık (30), kardeşi Çağrı Kayacık (28), Osman Dönmez (30), Osman Ertekin (32) Zeynel Abidin Kaya (26) ve Durali Algöl (27) yakalandı.
Gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği, 1 kuru sıkı tabanca, 1 sustalı bıçak, 1 kılıç, kendi aralarında iletişim sağlamak için kullandıkları 2 amatör telsiz, ağaç kesme motoru, plazma TV, LCD televizyon, kamera, faks, ziynet eşyaları, 15 tekerlek zinciri, 17 fren yağı, 2 18 litrelik ayçiçek yağı, borç senetleri ve motorlu araçlar tescil belgeleri ele geçirildi.
Zanlıların yapılan sorgulamalarında çeşitli tarihlerde 18 işyeri ile 2 evden soydukları, girdikleri işyerlerinden 10 çelik kasayı açtıkları ve yaklaşık 200 bin YTL değerinde eşya ve para çaldıkları belirlendiği bildirildi.
Emniyet Müdürlüğü yetkilileri zanlıların sorgulamalarının tamamlanmasından sonra ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kurulan örgütü yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt çerçevesi dahilinde faaliyetlerde bulunmak, çalıntı malları piyasaya sürmek, suç eşyasını satın almak ve piyasaya sürmek’ suçlarından adliyeye sevk edileceklerini belirtti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler