THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Teröristler Tunceli'de kıskaca alındı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
09-12-2007 01:15
#1
Teröristler Tunceli'de kıskaca alındı
Tunceli'nin dağlık kesiminde bir grup PKK'lı kıskaç altına alındı. Hava destekli süren operasyonlarda güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, PKK terör örgütüne yönelik başlattığı operasyonlar kapsamında Tunceli'de 2 gündür hareketlilik yaşanıyor. Bir grup PKK'lının Ovacık Ahpanos Vadisi'nde olduğu ihbarını alan Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı özel komandolar, karadan ve havadan operasyon başlattı. Operasyonlarda zaman zaman sıcak çatışma yaşandığı, bir grup PKK'lı teröristin köşeye sıkıştırıldığı öğrenildi.
"19 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"
Bölgede devam eden operasyonlara ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 1 hafta içerisinde 17'si ölü olmak üzere toplam 19 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Mardin'in Nusaybin ilçesinde yapılan arazi tarama faaliyetleri sırasında 1 patlayıcı maddenin kontrollü bir şekilde imha edildiği, Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık kesiminde örgüte ait çok sayıda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler