THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Rotweiller dehşeti! Villadan kaçan köpek 2 kişiye saldırdı, av köpeğini parçalayıp öl

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
09-12-2007 01:17
#1
Rotweiller dehşeti! Villadan kaçan köpek 2 kişiye saldırdı, av köpeğini parçalayıp öl
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir işadamının villasından sokağa fırlayan Rotweiller cinsi köpek 2 kişiye saldırdı, bir av köpeğini parçalayarak öldürdü. Ölen av köpeğinin sahibi, saldırgan köpeğin sahibi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
Alınan bilgiye göre, Bursalı tekstil fabrikası sahibi Barış Y. ve eşi Nalan Y.'nin Yalıkavak'taki villasının bahçesinde bulunan Rotweiller cinsi iki köpekten biri, Hasan Gülaçan'ın Alman Pointer cinsi Filos isimli köpeğini parçalayarak öldürdü. Köpeği ölen Hasan Gülaçan, "Eşim ve köpeğimle tarlaya gidiyordum. Aniden bahçe duvarından yola atlayan komşumuzun azgın köpeği önce eşim Ayşe'ye, ardından bana saldırdı. Eşim yere düştü, hafif yaralandı. Elimdeki sopayla eşimi ve kendimi korumaya çalışırken bu kez
köpek, yanımızdaki av köpeğime saldırdı ve parçaladı. Veterinere ***ürmemize rağmen köpeğimi kurtaramadık. Y. çiftine daha önce köpeklerinin saldırgan olduğunu söyleyip bağlamalarını istemiştim. Çünkü daha önce bir işçiyi ısırmış, köpeğim Filos'u 3 kez saldırıp yaralamıştı. Aynı köpek komşularımıza ait başka 3 köpeği de yaraladı. Y. çifti uyarılarımızı ciddiye almadı. Ya o anda sokakta küçük bir çocuk olsaydı ne olacaktı. Köpeğime otopsi yaptırıp haklarında jandarma ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda
bulundum. Bu, göz göre göre cinayet. 2 yıldır uyarılarımızı ciddiye almayan bu kişilere dur demek gerekiyor" dedi.
Hayvan Hakları Derneği Üyesi Rose Mary Taramantono da, konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
Ölen köpeğin kendisine getirildiğini kaydeden Veteriner Duygu Özkan ise, Filos'un getirildiğinde ağır yaralı, vücudunda birçok kırık olduğunu ve bağırsaklarının parçalandığını söyledi. Özkan, "Rotweiller cinsi köpekleri villaları korumak için sürekli zincire bağlayıp azgınlaştırıyorlar. Son zamanlarda villa sahipleri bu köpekleri tercih eder oldu. Zaten ırk olarak saldırgan. Serbest kaldıklarında canlı türü gözetmeksizin saldırırlar. Bu nedenle bu tür köpeklerin sahipleri, çok denetimli olmalı.
Hayvanların çevreye zarar vermelerini önlemeli. Bu cins köpek 10-12 yaşlarındaki bir ****** rahatlıkla parçalayabilir" diye konuştu.
Jandarma ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler