Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Ertuğrul Günay'a Madımak mektubu

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:02   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Ertuğrul Günay'a Madımak mektubuSivas olaylarında kardeşini yitiren Hüseyin Karababa, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a sitem dolu bir mektup yazdı. 2 Temmuz 1993 günü yapılan etkinliklerin tamamını Kültür Bakanlığı’nın organize ettiğini hatırlatan Karababa mektubunda, “Bakanlığınız o günden bu güne kendi davasına sahip çıkmadı" dedi.
Sivas’ta 2 Temmuz 1993 yılında gerçekleştirilen Pir Sultan Anma Etkinlikleri sırasında, Madımak Oteli’nin ateşe verilmesiyle hayatını kaybeden Gülsün Karababa’nın ağabeyi Hüseyin Karababa, Sivas olaylarıyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a bir mektup gönderdi.
Mektubunda, söz konusu olaylarda kardeşi Gülsün Karababa’yı kaybettiğini ve bu yüzden Sivas davasının müştekilerinden olduğunu hatırlatan Karababa, Pir Sultan Abdal Kültür etkinliklerinin tamamını Kültür Bakanlığı’nın organize ettiğini anımsattı. Bakanlığın, Sivas’a davet edilen 50 konuk için Madımak Oteli’nde yer ayırttığını hatırlatan Karababa, konaklama ücretlerinin de Bakanlık tarafından karşılandığını anımsattı.
Karababa mektubunda şu ifadeleri kullandı:
“Görüldüğü gibi tamamen Bakanlığınıza ait olan bu etkinlik katliama dönüştü ve benim kardeşimle 34 can yoldaşı hayatını kaybetti. Bakanlığınız o günden bugüne kendi davasına sahip çıkmadı. Kültür Merkezlerinin tahrip edildi, misafirlerinizin öldürüldü en ufak kamu davası açıp takipçi olmadınız. Bizim insanlarımızı kültür bahanesi ile o cehenneme taşıyıp öldürten Bakanlığınız sütten çıkmış ak kaşık gibi bugün hakem rolü üstlenmiş, hukuk mücadelesini ölenlerin aileleri üzerine yıkarken baştan beri kenara çekilmiştir. Şimdi ise Madımak Oteli’ni kebapçıdan çiçekçiye çevirmek gibi bir ticaretten başka bir ticarete devrederek tarihi görevinizi yerine getirmiş bir atmosfere girmektesiniz. Bakanlığınız Madımak Oteli’ni utanç müzesi yapmak zorundadır." Hüseyin Karababa, mektubunda, olayların yaşandığı gün, Sivas Belediyesi’nin şehirdeki “ozan" heykelini kaldırdığını, göstericilerin de Kültür Merkezini tahrip ettiğini hatırlatırken, bunlar karşısında Kültür Bakanlığının herhangi bir dava açıp açmadığının açıklanmasını istedi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau