THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Sağlık-Sen: Becayiş hakkı Başbakanlık tarafından engelleniyor

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
0
409
08-01-2008 22:02
#1
Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan 2 bin 276 kişi, aynı unvandaki sağlık personelinin bir kurumdan diğerine karşılıklı yer değiştirebilmesi anlamına gelen becayiş hakkından yoksun bulunuyor.
Sağlık-Sen, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B Maddesi’ne göre sözleşmeli olarak çalışan kişilere yönelik olan uygulamaya son verilmesin istedi.
Sağlık-Sen, askerlik sonrası tekrar göreve dönüş, becayiş, Sağlık Bakanlığı’nın açtığı bazı kurslara katılamama gibi sorunları bulunan 4/B’li personelin, bu haklara kavuşabilmesi için çalışma başlattı. Sağlık Bakanlığı’nın becayiş hakkının verilmesine ilişkin konuya sıcak bakarak mevzuat değişikliğine gittiğini, ancak Başbakanlık tarafından engellendiğini bildiren Sağlık-Sen yetkilileri Bakanlık tarafından hazırlanan Bakanlar Kurulu Karar Taslağı’nın Başbakanlık’ta bekletildiğini iddia etti.
Sağlık-Sen becayiş hakkından sadece 4/B’li personel, vekil ebe ve vekil hemşirenin yararlanamadığını belirterek, bunun bir adaletsizlik olduğunun altını çizdi. Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada "Bu adaletsizliğe son verin ve 4/B’li personele becayiş hakkını tanıyın" denildi

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler