Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Fikri Sağlar, CHP'ye sıcak bakıyor

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:03   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Fikri Sağlar, CHP'ye sıcak bakıyorEski Kültür Bakanlarından Fikri Sağlar, "CHP’den siyasi mülahazalarla ihraç edilmiş olanların partiye dönüş yolunun açılması gerektiğini" söyledi.
Fikri Sağlar, 2001 yılında Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) kararıyla ihraç edildiği CHP’ye geri döneceği yönündeki haberlerle ilgili olarak AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Hukuken üye olmasa da CHP’li olmaya devam ettiğini belirten Sağlar, söz konusu dönemde sadece kendisinin değil, bin 800’e yakın partilinin ihraç edildiğine dikkati çekti. "Kesin ihraç" kararını gerektiren bir suç işlemediğini vurgulayan Sağlar, "Kesin ihraç karınının bir gerekçesi yok. Ben hiçbir zaman CHP’lilerin alnına kara sürecek bir şey yapmadım.
Aksine, CHP’nin, sosyal demokrasinin gelişmesi konusunda hep kararlı ve dik durdum" dedi.
Sağlar, CHP’ye döneceği haberlerinin ardından olumlu tepkiler aldığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"CHP’de gerçekten bizlere ihtiyaç varsa, benim ve benimle aynı durumda bulunanların önündeki engellerin kaldırılması gerekli. Bir bacağı olmayan demokrasinin yürümesi mümkün değil. Türkiye’nin bugünkü koşulları CHP’ye daha da ciddi ihtiyaç olduğunu ortaya koyuyor. Ülkede iç barışın sağlanması, Kürt sorunun çözülmesi, toplumsal barışın, hoşgörünün oluşması konununda sosyal demokrat iktidara ihtiyaç var.
CHP’nin bunu gerçekleştirebilecek kadrolara ihtiyacı var." Partinin çeşitli kademelerinde, parti örgütlerinde kendisi ve aynı durumda bulunan pek çok ismin dönüşüne yönelik heyecanlı bir bekleyiş yaşandığını savunan Sağlar, şöyle devam etti:
"Aldığım olumlu tepkiler nedeniyle benim dışında gelişen bu noktadan mutluluk duyuyorum. Bu çağrılara cevap verilmesi gerekiyor. CHP’den siyasi mülahazalarla ihraç edilmiş olanların, partiye dönüş yolunun açılması gerekiyor. Solu birleştirmenin yolu, sol kadroların bir araya toplanmasıyla mümkün. Sosyal demokrasiye emek veren veya verecek olan tüm kadroların eski, yeni demeden siyasi parti içinde yer alarak kalıcı hale gelmesi gerekir. Bu parti CHP’dir. CHP var olduğu sürece diğer sol partiler küçük ve marjinal partiler olarak kalıyor. CHP üzerine düşen görev ve sorumluğu da almalıdır."
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau