Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...CHP'li Mengü: Sabah-atv ihalesi iptal edilmelidir

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:03   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


CHP'li Mengü: Sabah-atv ihalesi iptal edilmelidirCHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, ATV-Sabah grubu ihalesinin iptal edilerek, grubun TMSF’ye geri verilmesi gerektiğini söyledi. Mengü, "İhaleye sadece Çalık-Turkuaz grubunun katılması, ihaleyi şaibeli bir hale getirmiştir" dedi.
Mengü, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, tasfiyeye konu varlıkların en iyi şekilde değerlendirilmesi, ihalede rekabetin sağlanması, varlıkların ekonomik değerlerinin korunması ve tasfiyenin en yüksek bedelle yapılması sorumluluğunun TMSF’ye ait olduğunu vurguladı.
ATV-Sabah ihalesine tek bir grubun katılması nedeniyle artırım yapılmadığını ifade eden Mengü, "TMSF, 3 bin çalışanın bulunduğu ATV-Sabah grubunun satışında, daha işin başında yanlış yapmıştır. Sabah gazetesi, diğer gazeteler, dergiler ve dağıtım şirketleri ile TV grubunun iki ayrı hukuki statüye tabi olması gerekiyordu" diye konuştu.
CHP’li Mengü, ihaleye tek başına katılan Çalık Grubunun, ihale şartnamesindeki şartları taşımadığının da gündeme geldiğini öne sürerek, şöyle devam etti:
"Bu grubun, bir bankanın en büyük hissedarı olması, bunun kamuoyunca bilinmesine rağmen TMSF tarafından görmezden gelinmesi ise ihalenin, ’sipariş ihale’ haline getirildiği iddialarını doğrulamaktadır." İhalenin üzerinden bir ay geçmesine karşın TMSF tarafından hiçbir tahsilat yapılamadığını iddia eden Mengü, ATV-Sabah grubunun ihalesinin iptal edilerek, grubun TMSF’ye geri verilmesi gerektiğini söyledi.
"İhaleye sadece Çalık-Turkuaz grubunun katılması ihaleyi şaibeli bir hale getirmiştir" diyen CHP’li Mengü, "İhale bir an önce iptal edilmelidir. Bu aşamadan sonra TMSF daha doğru şartlarla yeniden ihaleye çıkmalıdır. Çünkü her geçen gün TMSF’nin aleyhine işlemektedir" dedi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau