Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


DSP'li Yağız: Batı. Türkiye'nin bölünmesi için girisişlerini artırabilir

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:04   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 271


DSP'li Yağız: Batı. Türkiye'nin bölünmesi için girisişlerini artırabilir



DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, sınır ötesi operasyona istihbarat desteğinde bulunan ABD’nin ve Türkiye’nin yanında olduğu izlenimi veren batılı ülkelerin ilerde ülke sınırları içinde bir Kürt devleti kurulması ve Türkiye’nin bölünmesi için girişimlerini arttırabileceğini kaydetti.
DSP’li Yağız yaptığı açıklamada, ABD’nin Türk silahlı Kuvvetleri’nin PKK’ya yönelik sınır ötesi operasyonuna istihbarat desteği vermesinin ileride Türkiye’nin yeni sorunlarla karşılaşmasına neden olabileceğini ifade etti. Yağız, batılı ülkelerin Türkiye’nin üniter yapısını bozacak girişimlerde bulunmak isteyebileceğine dikkat çekerek, Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonları devam ederken örgütün farklı eylemler ortaya koymasının bu sürecin altyapısını hızlandıracağını kaydetti. Batılı ülkelerin bu gelişmeleri gerekçe göstererek ve Türkiye’nin yanında yer alıyormuş izlenimi vererek ayrılıkçı hareket için çözüm önerisinde bulunabileceğini ve ülke sınırları içinde bir Kürt devleti kurulması girişimlerini arttırabileceğini savunan Yağız şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’nin şu ya da bu biçimde bölünmesi girişimlerini artırabilir; hatta bunu yoğun bir baskıya dönüştürebilirler. Bu arada, daha şimdiden bazı kimseler bazı açılımlardan söz ederken, bu açılımların şu an için öncelikli adımlar olduğunu belirterek, ileride ülkemizin idarî yapısı üzerinde de tartışmaların açılabileceğini söylemektedirler. İdarî yapının tartışılmaya açılması demek; özerk yönetim, federe devlet gibi taleplerin de gündeme gelmesi demektir. Bu bağlamda; ürkütmemek için başlangıç olarak, -yönetimi rahatlatmak tavsiyesiyle- ülkemizin bölgelere ayrılması konusu tartışılabilir. Ki, bu, zaten, öteden beri, içinde bazı darbecilerin de bulunduğu bazı kimselerin dile getirdiği bir konudur. Önümüzdeki dönemde tekrar ısıtılabilir."
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.



         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau