İPUCU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, doğalgaz kriziyle ilgili olarak İran Cumhurbaşkanı Ahme

08-01-2008 22:07
#1
MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
288
Konular:
2544
Ticaret:
(0) %
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 301. maddeye yönelik yapılmak istenen değişikliğe sert tepki gösterdi. Bahçeli, MHP’nin TCK’nın 301. maddesiyle ilgili değişikliklere tamamıyla karşı ve her türlü teklife kapalı olduğunu belirterek “maddenin mevcut ifadesinden rahatsızlık duyanlarla mücadeleye ise sonuna kadar kararlıdırö dedi. Bahçeli, 301. maddede değişiklik istemenin Türkiye’nin şerefli tarihini karalamak, Türk milletini hor ve hakir görmek ve Türkiye’nin milli ve manevi değerlerine hakaret etmek için fırsat kollayan çevreleri ödüllendirmek anlamına geleceğini savundu. Bahçeli," içeriden ve dışarıdan Türklüğü aşağılamak için hevesle ve ısrarla sürdürülen bu kampanyanın hükümet eliyle resmileştirilmeye çalışılması tehlikeli ve vahim bir dönemin habercisi niteliğindedir" diye konuştu.
MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni yılın ilk meclis grup toplantısında, 301. maddeye yönelik yapılması beklenen değişiklik, Diyarbakır’daki saldırı, Kuzey Irak’a yönelik operasyonlar ile hükümetin ekonomi politikalarını değerlendirdi. Bahçeli, 301. maddeyle ilgili değişiklik teklifinin yeniden gündeme getirildiğini hatırlatarak bu konunun öteden beri ‘AB, 2. Cumhuriyetçiler, bölücü mihraklar ve AKP’nin vazgeçemediği demokratikleşme kriteri olarak sürekli gündemde’ tutulduğunu kaydetti. Bahçeli şöyle konuştu:

YENİ BİR TESLİMİYETÇİLİK

“Özellikle milli değerlerin kendilerince hiçbir anlam taşımadığı sözde aydınlar ile yıkıcı mihrakların kara propagandası sonucu ülkemizdeki her kötülüğün odağına 301. madde yerleştirilmiş, menfur cinayetleri azmettirici, katillerin dayanağı olduğu ısrarla propaganda konusu yapılmıştır. Bugün 301. madde ülkemizin geri kalmasında baş müsebbip, Avrupalı olamayışımızın yegane suçlusu, her mahkemeye düşenin gerekçesi olarak sorgulanmaya çalışılmaktadır. Ülkemizde demokratikleşme adı altında bölücülüğün önünü açan AKP zihniyeti, toplumsal mutabakat arayışı gibi bahanelerle sivil toplum örgütlerinin arkasına sığınarak 301. maddeyi kaldırma niyeti geçmişteki uygulamalarıyla bilinmektedir. Geçtiğimiz yıllar içindeki teslimiyetçi politikalarıyla AB’nin dayatmalarına boyun eğen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve bölünmez bütünlüğü aleyhindeki fiilleri ve terör propagandası yapmayı suç olmaktan çıkaran AKP, şimdi kendisine verilen bir görevi daha yapmak üzere harekete geçmiştir."

“301’İN TARTIŞILMASI YENİ GERGİNLİKLER ÜRETECEK"

301’nci maddenin hiçbir şart altında değişmesine gerek olmadığını kaydeden Bahçeli, maddeye yönelik tartışmaların, toplumsal huzurun yara aldığı, kutuplaşmaların tehlikeli boyutlara ulaştığı bugünlerde yeni gerginlikler üreteceği uyarısında da bulundu. 301. maddeden özellikle Türklük kavramını koruyucu unsurların çıkartılması ya da hafifletilmesinin baştan beri AB ve AKP tarafından demokratikleşme ölçüsü olarak sunulduğunu ifade eden Bahçeli, “Bizler için vazgeçilmez kutlu değerler olan Türklüğü, Cumhuriyet ve devlet organlarını sipariş dayatmalarla aşağılamanın hükümet nezdinde önemli olmadığı anlaşılmaktadır. Aslında şartlara göre milliyetçi söylemlere yönelen Sayın Başbakan’ın Türk tarihine ve milli değerlere bağlılığı ile mensubu olduğu zihniyetin gerçek kimliği böylece ortaya çıkmıştır. Bizim için bu maddenin değişmesini istemek, Türkiye’nin şerefli tarihini karalamak, Türk milletini hor ve hakir görmek ve Türkiye’nin milli ve manevi değerlerine hakaret etmek için fırsat kollayan çevreleri ödüllendirmek anlamına gelecektir" diye konuştu. Türklüğü aşağılamak için içeriden ve dışarıdan ısrarla sürdürülen kampanyanın hükümet eliyle resmileştirilmesinin tehlikeli ve vahim bir dönemin işareti olduğunu savunan Bahçeli şunları söyledi:

BÖLÜCÜLÜĞE GİDEN YOLLAR...

“Bölücülüğe giden bütün yolların, Avrupa Birliği’ne girme adına hükümet tarafından açıldığı düşünülürse, 301. maddenin gevşetilmesi ile devlete, bayrağa ve millete yönelik hakaretlere ilave olarak Türklüğü aşağılamanın da kapılarının ardına kadar açılmış olduğu görülmektedir. Bilinmelidir ki; Milliyetçi Hareket Partisi, TCK’nın 301. maddesiyle ilgili değişikliklere tamamıyla karşıdır, her türlü teklife kapalıdır. Maddenin mevcut ifadesinden rahatsız duyanlarla mücadeleye ise sonuna kadar kararlıdır." Diyarbakır’da meydana gelen bombalı terör eyleminde hayatlarını kaybeden 5 vatandaşa Allah’tan rahmet, 68 yaralıya ise acil şifa dileyen Bahçeli, "Olayı, bu kanlı eylemleri yapanları terörist olarak adlandırmayan işbirlikçilerinin maskesini düşüren bir elim hadise olarak görüyorum. Bu eylemi, yalnızca Silahlı Kuvvetler mensuplarına değil, aziz Diyarbakır halkına yönelik hunhar bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Bu eylemler ile terör örgütünün ve bölücü mihrakların bir taktik değişim içine girmiş oldukları da belirgin bir hale gelmeye başlamıştır. Gelişmeler, teröristlerin kentlerde özellikle sabotaj ve kundaklama eylemlerine yönelmeye başladığım göstermektedir" diye konuştu.


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı