Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Baykal: Başbakan'ın ne kadar zam yaptığından haberi yok

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:12   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Baykal: Başbakan'ın ne kadar zam yaptığından haberi yokCHP Genel Başkanı Deniz Baykal, elektrik zammının "ölçüsüz" olduğunu savunarak, "Başbakan’ın, ne kadar zam yaptığından haberi yok. Yüzde 2 verdiğin insanlara, şimdi yüzde 20 zam yaptın" dedi.
Baykal, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Bütün işaret ve belirtilerin, ekonomide güç günlerin geldiğini ortaya koyduğunu ileri süren Baykal, mali istikrar tablosunun "sağlam temellere dayanmadığını" savundu.
Büyüme hızının düşmeye başlandığını anlatan Baykal, enflasyonla mücadelede de başarısız olunduğunu, enflasyonun kronikleşmeye başladığını öne sürdü.
Deniz Baykal, açıklanan enflasyon rakamlarını da eleştirerek, "TÜİK’in tüketim sepeti ne, Ankara’nın gecekondu bölgesinde yaşayan, asgari ücretle geçimini sürdürmeye gayret eden ailelerin aylık tüketim sepeti ne?" diye sordu.

ORTA VE DAR GELİRLİNİN ENFLASYONU

Artık büyük fotoğrafa değil, ayrıntılara bakacaklarını ifade eden Baykal, "Ayrıntıya baktığımız zaman gördüğümüz şu: Orta ve dar gelirlinin enflasyonu net bir şekilde çift rakamlı bir enflasyondur.
Yüzde 10’unun altında değildir. Yüzde 15 ile 20 arasında tespitler yapılıyor... Türkiye’de halkın enflasyonunun, TÜİK’in resmi rakamlarıyla kamufle edilmesine izin vermemek lazım" diye konuştu.
Memur ve emekli aylıkları ile işçi ücretleri ve asgari ücrette yapılan artışların, elektrik ve doğalgaz zammının altında kaldığını savunan CHP lideri Baykal, hükümetin, bir eliyle verir gibi yaptığını, öbür eliyle fazlasıyla geri aldığını iddia etti. Baykal, "Kaşıkla verdiğini, kepçeyle almıştır" dedi.

ELEKTRİK ZAMMI

Deniz Baykal, elektrik zammındaki ölçüsüz uygulamanın Bakanları bile şaşırttığını savunarak, "(Ya o kadar mı zam yapmışız) diyor. Kim diyor?
Başbakan, diyor. Başbakan’ın ne kadar zam yaptığından haberi yok. Evet, yüzde 20 zam yaptın Sayın Başbakan. Yüzde 2 verdiğin insanlara, şimdi yüzde 20 zam yaptın" diye konuştu.
Elektrik ve doğalgaz zamlarının süreceğini iddia eden CHP Genel Başkanı Baykal, "Elektrik de otomatiğe bağlandı. Bundan sonra zamlar otomatik.
Arkasından tak, tak, tak gelecek. Bu bir başlangıç. Artık yeni bir süreç geliyor, zamlar dönemi geliyor. Zam yağmurları başlıyor" dedi.

FİNANSAL KİRALAMADA VERGİ ARTIŞI

CHP lideri Baykal, hükümetin, finansal kiralama işlemlerindeki KDV oranını, yüzde 1’den yüzde 18’e yükseltmesini de eleştirdi.
Türkiye’de finansal kiralama yoluyla 35 milyar dolarlık yatırım yapıldığını, sistemin çok başarılı bir şekilde işlediğini anlatan Baykal, bu nedenle yeni düzenlemenin hiçbir şekilde mazur görülemeyeceğini söyledi.
"Bu, Türkiye’nin kalkınmasına vurulacak en büyük darbedir, en yanlış iştir" diyen Baykal, hükümetin, "kimsenin haberi olmadan böyle bir düzenleme yaptığını" savundu. Baykal, kalkınmaya, sanayileşmeye ve KOBİ’lere zarar verecek; işsizliği teşvik edecek yanlışa bir an önce son verilmesini talep ettiklerini söyledi.

"NE SUSUYORSUN SAYIN ÇAĞLAYAN?..."

Hükümetin, bocalamaya başladığını öne süren Baykal, doğru, sağduyulu ve memleketin yararına karar almakta artık tereddüt içine girdiğini savundu. Baykal, "Bu işleri bilmesi gereken sanayi bakanı hükümette...
O eğer şimdi AKP milletvekili olmasaydı, Sanayi Bakanı olmasaydı, Ankara Sanayi Odasının başında olsaydı, en büyük tepkiyi herhalde o gösterirdi.
Ne susuyorsun Sayın Çağlayan?..." diye konuştu.
Deniz Baykal, sosyal güvenlik yasa tasarısıyla da işçi, memur, emekli, dul ve yetimlerin, "kazanılmış haklarının alınacağını" iddia ederek, "Bir darbe de oradan geliyor" diye konuştu.

"TERÖRÜ MAZUR GÖSTERMEK DAHA BÜYÜK AYIP"

"Kimse kıvırmasın, saklamaya, bahane bulmaya çalışmasın, Türkiye’de yaşanan olayın adı; terördür" diyen Baykal, bunu, "şiddet" diye tanımlamanın, izah etmenin, meşrulaştırmanın, hakkaniyet kazandırmanın mümkün olmadığını belirtti.
Siyasetin terörle değil, fikir ve düşünceyle yapılacağını vurgulayan Baykal, kimsenin, "eli, beli silahlı ya da beli silahlı birini arkasına alarak, çağdaş, demokratik siyaset yapamayacağını" belirtti.
Terörün reddedilmesi gerektiğini dile getiren Baykal, "Terör yapmak ayıptır, terörü mazur göstermek daha da büyük ayıptır" dedi.
Baykal, terör konusunda samimi ve dürüst bir tavra ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.

"ÇIPA NE AB NE IMF, ÇIPA ANAYASA"

CHP Genel Başkan Baykal, Türkiye’nin, terör saldırısına maruz kaldığı sırada, yeni bir anayasa tartışmasına çekildiğini belirtti.
Türkiye’de bazı çevrelerin "çıpa" arayışında olduğunu ifade eden Baykal, " IMF çıpasına bağlanalım" ya da "AB çipasına bağlanalım" denildiğini söyledi. Baykal, "Çıpa arıyorsan, çıpa ne AB ne IMF’dir, çıpa Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasıdır" dedi.
Baykal, topyekun bir anayasa değişikliğinin, Türkiye’nin tarihsel, ulusal bütünlüğüne, temel hassas dengelerine, hukukun üstünlüğüne zarar vereceğini savunarak, şöyle devam etti:
"Kimse etnisite kavramını, anayasaya, devlete taşımaya kalkmasın.
Kimse, Türk milleti kavramını sulandırmaya, zaafa uğratmaya, gizlemeye, maskelemeye, göstermemeye çalışmasın. Bu çabalarla, terörü önlemeniz mümkün değildir, olsa olsa terörü azdırırsınız.
Yurt dışından, Türkiye’de Alevi toplumunu suçlayıcı, hedef alıcı çalışmalar, çabalar sergileniyor, televizyon programları yayınlanıyor.
Nereden çıktı? Size ne Türkiye’deki toplumun huzurunu, kardeşliğini, uyumunu bozmak. Toplumu bölmeye yönelik tezgahlar, herkesi birbirine düşürmeye yönelik çabalar, yanlıştır. Millet olmakla iftihar ediyoruz.
Milletimizin içinde Kürt, Arap, Arnavut, Gürcü kökenli vatandaşımız da var ama hepsi Türk milletinin parçası. Kimsenin kimseyi dışlamaya hakkı yok. Devletimizi sahipleneceğiz ama kimliğimizi iftiharla, birbirimize saygı anlayışı içinde ortaya koyacağız."
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau