Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Zeki Sezer: Ulusal tarım reformuna ihtiyaç var

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:13   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Zeki Sezer: Ulusal tarım reformuna ihtiyaç varDSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye’nin stratejik beklentilerine uygun tarımsal ürünlerin üretildiği, çiftçinin diğer sektörlerle eşit düzeye çıkarıldığı, halkın uygun tarımsal ürünlere kavuşabildiği ulusal bir tarım reforfumunun hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.
Sezer, DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit’le birlikte Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) tarafından düzenlenen "7. Ulusal Tarım Kongresi" ne katıldı. Sezer kongrede yaptığı konuşmada, tüm dünyada küresel ısınma nedeniyle zorluklar yaşandığını, bunun etkilerini azaltmak için tedbirler alındığını ancak Türkiye’de bu konunun üzerinde fazla durulmadığını söyledi.
DSP’nin “Su Komisyonuö oluşturarak bu konuda çalışma yaptığını, raporun yakında açıklanacağını bildiren Sezer, “Küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle, ülkemizin her yerinde çiftçiler büyük zarar gördü. Bu tüketiciye de olumsuz yansıdı. İnsanoğlunun yaşayacağı başka bir dünya yok. Dünyayı, çevreyi, suyumuzu korumak zorundayız" diye konuştu.
Sezer, toprak ve suyun korunması için halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, yağışların düzensizliğine ek olarak rant amaçlı kentleşme ve kontrolsüz yapılaşmanın sellere ve çok ağır kayıplara neden olduğunu belirtti.
2007’deki küresel ısınma ve kuraklığın Türkiye’de önemli miktarda tarımsal ürün kaybına ve ekonomik zarara neden olduğunu kaydeden Sezer, “Kuraklık çiftçinin can damarını kesmiştir. Hükümet’in ülkemiz gerçeklerini, ulusal menfaatimizin gereğini ve halkımızın ihtiyaçlarını göremeyen tarım politikaları, yaşananların üstüne tuz biber olmuştur" dedi.
Sezer, Trakya’nın ayçiçeği üretiminde yüzde 30’lara varan azalma olmasına rağmen, kuraklık kararnamesi kapsamına girmemesini de eleştirdi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau