Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Babacan: DTP'lilerin 8 asker için gidişinden hükümetin haberi yok

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:15   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Babacan: DTP'lilerin 8 asker için gidişinden hükümetin haberi yokDışişleri Bakanı Ali Babacan, DTP milletvekillerinin, terör örgütü PKK’nın Dağlıca saldırısı sırasında kaçırdıkları 8 askeri kurtarmak üzere Kuzey Irak’a gitmelerinden hükümetin bilgisinin olmadığını açıkladı. Babacan, “DTP milletvekillerinin bölgeye yaptığı seyahat hükümetimizin bilgisi dahilinde değildir ve bu konuda tarafımıza herhangi bir bilgi verilmemiştir. Tabiatıyla Irak’ta konuşlu ABD kuvvetleri de askerlerimize ulaşmak için girişimlerde bulunmuştur" dedi.
Dışişleri Bakanı Ali Babacan, MHP Hatay Milletvekili Süleyman Turan Çirkin’in, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği terör örgütü PKK’nın Dağlıca saldırısı sırasında kaçırdığı 8 askeri kurtarmak üzere Kuzey Irak’a giden 3 DTP milletvekiliyle ilgili yazılı soru önergesini yanıtladı. Önergeye Başbakan Erdoğan yerine yanıt veren Dışişleri Bakanı Ali Babacan ise DTP milletvekillerinin 8 askeri kurtarmak üzere Kuzey Irak’a yaptıkları ziyaretten hükümetin bilgisinin olmadığını ifade etti. Babacan verdiği yanıtta şöyle dedi:
“21-22 Ekim 2007 gecesi Irak sınırımızdan sızan terör örgütü mensuplarının güvenlik güçlerimize saldırısı neticesinde irtibatımız kesilen 8 askerimizin bulunması amacıyla, DTP milletvekillerinin bölgeye yaptığı seyahat hükümetimizin bilgisi dahilinde değildir ve bu konuda tarafımıza herhangi bir bilgi verilmemiştir. Tabiatıyla, Irak’ta konuşlu ABD kuvvetleri de askerlerimize ulaşmak için girişimlerde bulunmuştur. 4 Kasım 2007 tarihinde, kendilerinden haber alınamayan 8 askerimiz, yeniden Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılmışlardır." Çirkin, soru önergesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “DTP milletvekilleri 8 askeri kurtarmaya hükümetimizin bilgisi dahilinde mi gitmiştir? ABD Başkanı Bush’un ‘Başbakanın iyi liderliğinin sonucu olarak askerler serbest bırakıldı. Bu insanların serbest bırakılması için birlikte çalışıp çalışmayacağımız konusunda hükümetimiz de sürekli konuşuyordu’ açıklaması, hükümetimizin askerlerin kurtarılması olayına ABD ile birlikte bizzat dahil olduğunu göstermekte midir?" sorularını yöneltmişti.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau