Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...AKP'li belediye başkanı kızını işe usulsüz alınca, 2 yıl ceza aldı

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:16   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


AKP'li belediye başkanı kızını işe usulsüz alınca, 2 yıl ceza aldıZONGULDAK merkeze bağlı Karaman Beldesi'nde, kızını belediyede usulsüz işe yerleştirdiği gerekçesiyle, Zonguldak 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ‘görevini kötüye kullanmak’ suçundan tutuksuz yargılanan Belediye Başkanı AKP'li Yusuf Alboğa, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
1999 yılında yapılan yerel seçimlerde DSP'den Karaman Belde Belediye Başkanlığı'na seçilen 47 yaşındaki Yusuf Alboğa, iddiaya göre evli olan kızı Muradiye Yağız'ı önce belediyenin Yazı İşleri Müdürlüğü'nde sözleşmeli olarak işe başlattı. Başkan Alboğa, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) baraj puan olan 70'in altında puan alan kızı ile birlikte 3 kişiye, 2001 yılında Belediye Meclisi'nin aldığı kararla kadro verdi. Muradiye Yağız, daha sonra kurumlararası geçiş hakkını kullanarak, İl Özel İdare Müdürlüğü Personel Servisi'ne geçti.
Yusuf Alboğa, 2004'te yapılan yerel seçimlerde bu kez AKP'den Karaman Belediye Başkanı seçilirken, belediyedeki usulsüzlük şikayetleri üzerine İçişleri Bakanlığı müfettişleri 2005 yılı başında inceleme başlattı. Müfettişlerin yaptığı incelemede, Başkan Alboğa'nın kızı Muradiye Yağız'ın KPSS'de barajı geçememesine rağmen usulsüz olarak işe alındığı tespit edildi.
Bunun üzerine Başkan Alboğa ile Muradiye Yağız'ın işe alınması kararına Belediye Başkan Vekili olarak imza atan meclis üyesi Şahin Erçetin hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Zonguldak 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda, Başkan Alboğa ile AKP'li Belediye Meclis üyesi Şahin Erçetin, ‘görevi kötüye kullanmak’ suçundan 2'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Başkan Alboğa'nın karara itiraz etmesi üzerine dosya temyize gönderildi. Yargıtay 4'üncü Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı onadı.
Telefonla DHA muhabirinin sorularını cevaplandıran Başkan Alboğa, istifa dilekçesini Zonguldak Valiliği'ne vereceğini belirterek şöyle konuştu:
“Yargıtay'ın kararı bana ulaştı. O dönemde ben senelik izindeydim. Benim yerime vekaleten bakan meclis üyesi Şahin Erçetin, 3 kişinin işe alınması kararını imzalamış. KPSS'de kızım 70 puanın altında kalınca sınavı kazanamadı. Buna rağmen kızımı işe almış oldum. Usulsüzlük buradan kaynaklanıyor. Ben iyi niyetimin kurbanı oldum.''
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau