Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


DP Genel Başkanı Soylu: İsmin yeniden DYP olması gündemde

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 08-01-2008 22:18   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 271


DP Genel Başkanı Soylu: İsmin yeniden DYP olması gündemdeDemokrat Parti’nin (DP) yeni Genel Başkanı Süleyman Soylu, merkez sağda birleşmeyi 6 ayın ötesine uzatmamak gerektiğini, siyasetin belirsizliği ve boşluğu kaldırmayacağını belirterek, "6 aylık süreçte bu yapılmalıdır. 6 aylık süre iyi niyet olursa uzun bir zamandır" dedi.
AA’nın sorularını yanıtlayan Soylu, gelecek günlerde Mayıs’ta yapılacak olağan kongre için takvimi belirleyeceklerini, teşkilatlardaki boşlukları dolduracaklarını ifade etti.
Parti tüzüğünü hemen demokratik bir anlayışla değiştireceklerini belirten Soylu, merkez sağda bütünleşmeyle ilgili olarak, şunları kaydetti:
"Şahsi kanaatim; merkez sağa iki parti fazla geliyor. ANAVATAN cephesinde nasıl bir gelişme oluyor bunu biliyor değilim ama bizim tarafımızda, gezdiğim 52 ilde birleşmeye yönelik bir eğilimin olduğunu gördüm. Bunu biz kendi tabanımızda değerlendireceğiz. Ama bunu 6 ayın ötesine uzatmamak gerekir. Siyaset belirsizliği ve boşluğu kaldırmaz. 6 aylık süreçte bunu yapılmalıdır. Biz bu konuda iyi niyetliyiz. Doğru adımlar atılmalıdır. Yerel seçimlerde halkın önüne yenilenmesini tamamlamış, parti teşkilatlarıyla bütünleşmiş, halkıyla bütünleşmiş, kadın, genç politikalarını oluşturmuş, Türkiye’de yeni bir vizyonu yeni bir heyecanı anlatan bir yapıyı oluşturmalıyız. Milletin önüne yeni bir umut yeni bir öneri koymalıyız. Bu tabii, bir süreç gerektirir.
Belirsizlik ise bu süreci akamete uğratır." Merkez sağda birleşmenin zor bir konu olduğunu, siyasette iki dokunun birbirine yaklaşacağını, ancak onların yan yana olmalarının birbirinin içine girmesi anlamına gelmeyeceğini belirten Soylu, "Onun için birbirinin içine girmiş ve birbirini kabul etmiş bir durumun oluşması lazım. Bunun için hem çaba gerekir hem de yöntemin sağlıklı kurulması gerekir. Öncelikle iki siyasi parti tabanının olumlu görüş bildirmesi gerekir. Bunun bilimsel yöntemleri de var, iyi formüle edilmeli.
Birleşme için 6 aylık süre iyi niyet olursa uzun bir zamandır."

YENİDEN DYP OLABİLİR
Tabanın DP isminin yeniden DYP olarak değiştirilmesi konusunda olağanüstü, yüksek bir talebi bulunduğunu belirten Soylu, "Ancak hem isim değişikliği, hem birleşme hem de tüzük değişiklikleriyle ilgili tabanda ve kamuoyunda araştırmalar yapacağız. Yere sağlam basarak gideceğiz" dedi.
Soylu, tüzük değişikliğinde DYP isminin yenden gündeme gelebileceğini, bu konunun tabanın gündeminde olduğunu ifade etti.

"EMANETÇİ" TARTIŞMALARI
Kendisiyle ile ilgili ortaya atılan "Emanetçi" iddialarıyla ilgili olarak ise Soylu, şunları söyledi:
"Emanetçilik meselesinde dönüp sormak lazım ama sorulara cevapları ben veriyorum. Bu parti ciddi bir partidir. Bu parti ve misyon emanetçi bir genel başkan taşıyamaz. Türkiye’nin önünde önemli meseleleri var. 25 bin kilometre yol yaptım. Bu hangi emanetçilik adına yapılabilir?
"Genel merkezin yeri değiştirilebilir. Çok masraflı olan bir yerin yükünü taşımak doğru değil. Siyasette mekan önemlidir ama daha önemli olan içinde nelerin üretildiğidir" diyen Soylu, teknolojik gelişmeye uygun bir yapı kurulacağını da ifade etti.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau