Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...'Siyasi çözüm de konuşuldu' iddiası

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 12:48   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


'Siyasi çözüm de konuşuldu' iddiasıCumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ABD Başkanı George Bush'un görüşmelerini değerlendiren Beyaz Saray'da görevli üst düzey bir yetkilinin, terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede siyasi çözümden söz etmesi dikkat çekti.
AA'nın Washington kaynaklı haberine göre, soruları telekonferansla yanıtlayan yetkili, PKK konusunun Gül-Bush görüşmesi sırasında çok ağırlıklı olarak ele alındığını ve bir dizi çözüm yöntemi üzerinde konuşulduğunu söyledi. Adının açıklanmasını istemeyen yetkili, terörle mücadelede uzun dönemli bir çözümün "sadece askeri değil, siyasi çözümün de" devreye sokulması gerektiğini kaydetti ve "Buna Türkiye'nin güneydoğusundaki koşullar da dahil" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ün de Güneydoğu Anadolu'da koşulların iyileştirilmesi yönünde sözlerinin bulunduğunu belirten yetkili, halka "alternatif" sunulmasının, terörizme katılımı azalttığı değerlendirmesini yaptı.
Yetkili, af meselesinin gündeme gelip gelmediği sorusuna karşılık, kapsamlı çözüm konusunda genel bir çerçevede konuşulduğunu ve bu tür ayrıntılara girilmediğini belirtti.

"PKK'ya siyasi çözüm olmaz"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör örgütünün, Irak topraklarından Türkiye'ye sivilleri ve güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar gerçekleştirdiğini belirterek, ''Böyle bir durumda 'dışarıdan gelen bir teröre karşı politik çözüm bulalım' denilebilir mi?'' dedi.
Gül, resmi ziyaret gerçekleştirdiği ABD'nin başkenti Washington'daki Woodrow Wilson adlı uluslararası düşünce kuruluşunda bir konuşma yaptı.
Konuşmasında, Türkiye'nin siyasi yapısı ve uluslararası toplumdaki konumu hakkında bilgi veren Gül, Cumhuriyet'in ilanından sonra yaşanan modernleşme sürecini anlattı.
Türkiye'nin laik, sosyal bir hukuk devleti olarak çağdaş değerleri benimsediğini belirten Gül, ülkenin günümüzde, dünyada ve bölgesinde önemli bir üs haline geldiğini söyledi.
Gül, konuşmasında, tüm dünyayı tehdit eden terörizme karşı işbirliğinin önemini vurguladı.
Türkiye'nin bölgesindeki sorunları dile getiren Gül, Türkiye'nin, bu sorunların çözümünde aktif çaba harcadığını kaydetti.
Gül, İran'ın nükleer silah programına değinirken, Türkiye'nin içinde yer aldığı bölgede nükleer silaha karşı olduğunu ifade etti.

''Dışarıdan gelen bir teröre karşı politik çözüm bulunamaz"

Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını da yanıtlayan Gül, Türkiye'nin terör örgütüyle mücadelesinde politik çözüm arayıp aramayacağına ilişkin bir soru üzerine, "Türkiye ve ABD'nin terörizme karşı işbirliği yaptığı yer, merkezi yönetimin otorite sahibi olmadığı Kuzey Irak. Burada terör örgütünün kampları ve yerleşim yerleri var. Bu kamplardan, başka bir ülkeden Türkiye'ye karşı gerek siviller, gerek güvenlik güçlerine yönelik saldırı olacak" dedi.
Gül ayrıca, "Böyle bir konuda herhangi bir politik çözüm söz konusu olabilir mi? 'Dışarıdan gelen bir teröre karşı politik çözüm bulalım' denilebilir mi? Nasıl El Kaide'nin dışarıdan saldırılarına karşı 'Burada politik çözüm bulalım' denilemezse burada da böyle birşey söz konusu olamaz. Dolayısıyla bunu, ne bugün burada ne de önceki görüşmelerde başka ortamlarda konuşmadık, konuşmayız da" diye konuştu.
Türkiye'nin kendi içindeki sorunlarını çözmek için ekonomik ve sosyal çok yönlü çalışmalar yapıldığını ve bu konuların tartışıldığını belirten Gül, bunun ayrı bir konu olduğunu kaydetti.
ABD'nin, uzun dönemli bir çözüm için Türkiye'yi, Iraklı Kürtlerle de diyaloğa girmeye teşvik ettiğini belirten yetkili, Kerkük konusunun da konuşulduğunu, bu konuyu Gül'ün gündeme getirdiğini söyledi, ancak ayrıntı vermedi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau