Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


DSP'li Yağız: Okullara bağlama dersi verilsin

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 12:50   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 271


DSP'li Yağız: Okullara bağlama dersi verilsinDemokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Alevi-Bektaşi kültürünün önemli değerlerinden bağlamanın okullarda ders kapsamına alınmasını istedi.
Süleyman Yağız, Alevilikle ilgili bazı tartışmalara ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı bir soru önergesi verdi.
Önergesinde camilerin Sünni vatandaşların ibadet yeri olduğu gerçeğinin hiçbir zaman tartışılmadığını belirten Yağız, Cemevleri’nin de artık Alevilerin ibadet yeri olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade etti. DSP’li Yağız, Başbakan Erdoğan’a şu soruları yöneltti:
“Cemevi’nin de cami statüsüne alınmasının, camilere ve diğer ibadet mekânlarına sağlanan olanaklardan yararlandırılmasının sizce bir sakıncası bulunmakta mıdır?
Alevi-Bektaşi inancı ve kültürünün anlatımında önemli bir enstrüman olan bağlamanın okullarda ders kapsamına alınması yönünde hükümetinizin bir çalışması var mıdır?
Hükümetinizin, Alevi kardeşlerimize yönelik olduğu ileri sürülen, ancak içeriği henüz net olarak açıklanmayan açılımı konusunda bilgi verir misiniz?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuz dönemde; Alevi kardeşlerimize ait Karacaahmet Sultan Dergâhı’nın yıktırılması yönündeki girişimleri, geçen süreç içinde nasıl yorumluyorsunuz?
Alevi köylerine zorla cami yaptırıldığı ve din görevlisi gönderildiği yolunda Alevi kardeşlerimiz tarafından dile getirilen görüşleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Alevi kardeşlerimizin, eğitim ve yardımcı kitaplardaki inanç ayrımcılığı ve farklı inançlara hakaret içeren metinlerin kaldırılması yönündeki taleplerinin karşılanması yönünde hükümetinizce bir çalışma yapılacak mıdır?"
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau