Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Sanat ve Anayasa Paneli'nde yeni Anayasa tartışıldı

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 12:53   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Sanat ve Anayasa Paneli'nde yeni Anayasa tartışıldıİstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, "İktidarın hazırladığı anayasa, söylemleri çok büyük ama içeriğine baktığınız zaman 82 Anayasasından çok daha geri olduğunu görüyoruz" dedi.
Kolcuoğlu, Özerk Sanat Konseyince, Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumunda düzenlenen "Sanat ve Anayasa" konulu panelde yaptığı konuşmada, iktidarın anayasayı temelden değiştirmek, yeniden yapmak istediğini belirterek, "Bunu yeniden yapmak iktidarın, bir yönetimin işi değildir. Yönetimler anayasa yapmak üzere gelmezler, ülkeyi yönetmek için gelirler" görüşünü ifade etti.
Anayasanın, toplumun ortak mukavelesi olduğunu ve toplumun tüm katmanlarının katkısıyla yapılabileceğini dile getiren Kolcuoğlu, siyasi iktidarın anayasada değişiklik yapabileceğini, ancak bu değişikliğin anayasayı yeniden yapma anlamında olmadığını söyledi.
Kolcuoğlu, hazırlanan anayasa taslağı metninde, şu anki anayasanın, devletin sanata desteğini kapsayan 64. maddesinin yer almadığını bildirerek şöyle konuştu:
"İktidarın hazırladığı anayasa, söylemleri çok büyük ama içeriğine baktığınız zaman 82 Anayasasından çok daha geri olduğunu görüyoruz. Bir defa, eşitliği kabul etmeyen bir anayasa. Böyle bir anayasa demokratik bir anayasa olabilir mi, demokratik bir toplumu oluşturabilir mi?" Devletin felsefesi olan "laik, demokratik, sosyal hukuk devleti" anlayışının, tüm anayasaların olmazsa olmazını oluşturduğunu vurgulayan Kolcuoğlu, "Bunu sizin artık başka bahanelerle ’renksiz, ilkesiz bir anayasa’ adı altında kaldırıp bir tarafa atmaya hakkınız yok.
Yapamazsınız" dedi.
Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülkü Azrak da devletin görevinin sanatı denetlemek değil desteklemek ve yardım etmek olduğunu dile getirerek, "parayı ben veriyorum, devletin parasıyla devlete küfür edemezsin" düşüncesinin sanata destek değil köstek olacağını söyledi.
Sanata aktarılan paranın kamunun parası olduğunu belirten Azrak, Almanya’da devlet televizyonlarında yayınlanan kabare programlarında başbakan ve diğer politikacıların yerden yere vurulduğunu, AB üyesi ülkelerin anayasalarında da sanatla ilgili hakları içeren maddelerin yer aldığını ifade etti.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau