Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Anayasa Mahkemesi, kapatılan partilerin yeniden yargılanmasını reddetti

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 12:55   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Anayasa Mahkemesi, kapatılan partilerin yeniden yargılanmasını reddettiAnayasa Mahkemesi, kapatılan Halkın Emek Partisi (HEP), Özgürlük ve Demokrasi Partisi (ÖZDEP) ve Türkiye Birleşik Komünist Partisinin "yargılamanın yenilenmesi" istemlerini reddetti.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yüksek Mahkeme, ÖZDEP ve HEP’in avukatı DTP Milletvekili Hasip Kaplan ile Türkiye Birleşik Komünist Partisinin avukatı Erşen Şansal’ın, kapatma davalarının "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararları doğrultusunda yeniden görülmesi" istemiyle yaptıkları başvuruları esastan sonuçlandırdı.
Anayasa Mahkemesi heyeti, söz konusu 3 partinin kapatma davasının yenilenmesi istemlerinin ilk incelemesinde başvurunun kabulüne karar vermişti. Esastan yaptığı incelemede ise başvuruları Ceza Mahkemesi Kanunu’nun (CMK) 321. maddesi gereğince ele alan Anayasa Mahkemesi heyeti, 3 partinin "yargılamanın yenilenmesi" istemlerini reddetti.
CMK’nın 321. maddesi, "yargılamanın yenilenmesi isteminde ileri sürülen iddialar, yeterli derecede doğrulanmaz veya sahte belge, tanık ifadesi gibi hallerde işin durumuna göre bunların önce verilmiş olan hükme hiçbir etkisi olmadığı anlaşılırsa, yargılamanın yenilenmesi isteminin esassız olması nedeniyle duruşma yapılmaksızın reddedileceğine’ hükmediyor.
Anayasa Mahkemesi, 14 Temmuz 1992’de HEP’in, 23 Kasım 1993’te ÖZDEP’in, 16 Temmuz 1991 yılında da Türkiye Birleşik Komünist Partisinin
kapatılmasına karar vermişti.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau