Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


CHP'den hükümete altın arama için arazi kamulaştırma tepkisi

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 12:58   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 271


CHP'den hükümete altın arama için arazi kamulaştırma tepkisiCHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, İzmir Efemçukuru köylülerinin arazilerinin Bakanlar Kurulu kararı ile kamulaştırılmasına tepki gösterdi. Topuz, “AKP hükümetinin tarihte ilk olacak bu uygulamasını, ‘yurt savunması için acil durumlarda’ uygulanan Kamulaştırma Yasası’nın 27. maddesi ile gerçekleştirmesi dikkat çekicidir" dedi. Topuz, kamulaştırmanın hukuk skandalı olduğunu da belirtti.
CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı ile hükümetin, Uşak-Eşme-Kışladağ’da hukuka aykırı madencilik faaliyetinde bulunmaktan ve iki bin kişinin zehirlenmesinden “sabıkalıö Kanadalı Tüprag şirketinin talebi üzerine, İzmir Efemçukuru köylülerinin arazilerini kamulaştırdığını kaydetti. Topuz, “kamuoyunda işgal yasası olarak anılan Maden yasasına dayanılarak hazırlanan ve cumhuriyet tarihinde ibret belgesi olarak yerini alacak olan Bakanlar Kurulu kararının AKP iktidarının getirdiği diğer düzenlemelerde olduğu gibi sosyal hukuk devleti, kamu yararı ilkesi ya da çevre koruma duyarlılıkları ile bir ilgisinin olmadığı görülmüştür" dedi. Topuz, İzmir Efemçukuru’nda köylülere ait arazilerin ‘yurt savunması için acil durumlarda’ uygulanan Kamulaştırma Yasası’nın 27. maddesine dayanılarak kamulaştırıldığını da belirterek bunun dikkat çekici olduğunu söyledi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau