THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Öğrencileri müzik dersine zorlayan öğretmene ihtar ve kınama cezası

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
0
354
09-01-2008 13:12
#1
"Öğrencileri müzik dersine zorladığı" gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan müzik öğretmeni Müslüm Akdemir’e kınama ve ihtar cezası verildi.
Akdemir 2007-2008 eğitim öğretim yılı başlayınca okul yönetiminin “öğrenciler müzik dersi almak istemiyor, tayininizi başka okula isteyin" dayatmasıyla karşılaşmış ve durumu Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne iletmişti. Akdemir’in "Ben araştırdım hiçbir öğrenci müzik dersi istemiyor, müzik dersini isteyen bir öğrenci dilekçesini versin hemen müdahale eder dersi açtırırım" yanıtıyla karşılaşmasının ardından 250 öğrenci dilekçe vererek müzik dersi almak istediklerini bildirmişti.
Akdemir’e ilk soruşturma bu olayın ardından "Öğrencileri müzik dersine zorlamak" suçlamasıyla açılmıştı. Soruşturma sonucunda Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Görevlendirildiği okuldaki görevlerine gitmediği ve yetkisi olmadığı halde idarenin bilgisi dışında dilekçe topladığı" gerekçesiyle kınama cezası verilmesini kararlaştırdı.
Müdürlük, Akdemir hakkında "Maaş Kesimi" cezası istendiği ancak geçmişteki olumlu çalışmalarından dolayı bu cezanın verildiğini bildirdi. Akdemir, çalıştığı okulda 2 yıl içinde 700 öğrenciye müzik aleti çalmayı öğretmiş ve bin kişilik koro kurmuştu.

İMZASIZ İHBAR MEKTUBUNA TEPKİYE KINAMA CEZASI
Akdemir hakkında ilk soruşturmanın ardından gelen imzasız bir ihbar mektubu üzerine ikinci bir soruşturma açılmıştı. Kendisi hakkında mektupta ileri sürülen Hrant Dink’in akrabası olduğu, Alevi olduğu ve bayrak törenlerine katılmadığı şeklindeki iddiaları öğretmenler kurulu toplantısına taşıyan Akdemir, imzasız mektubu yazan kişinin "şerefsiz" olduğunu söylemiş ve bir soruşturma da bunun için açılmıştı.
Amirlerine karşı hürmetsiz tavır göstermek, arkadaşları ile iyi geçinememek gerekçesiyle açılan ikinci soruşturmada da müzik öğretmeni Akdemir hakkında ihtar cezası verildi.

MÜDÜRE SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEMİŞTİ
Okulda müzik dersi açmayarak öğretmeni mağdur ettiği ve görevinde keyfi davrandığı gerekçesiyle Fatih Kız Lisesi Müdür hakkında yapılan suç duyurusuna hiçbir gerekçe gösterilmeden soruşturma izni verilmemişti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler