Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Öğrencileri müzik dersine zorlayan öğretmene ihtar ve kınama cezası

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 09-01-2008 13:12   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2007
Nereden
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 275


Öğrencileri müzik dersine zorlayan öğretmene ihtar ve kınama cezası"Öğrencileri müzik dersine zorladığı" gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan müzik öğretmeni Müslüm Akdemir’e kınama ve ihtar cezası verildi.
Akdemir 2007-2008 eğitim öğretim yılı başlayınca okul yönetiminin “öğrenciler müzik dersi almak istemiyor, tayininizi başka okula isteyin" dayatmasıyla karşılaşmış ve durumu Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne iletmişti. Akdemir’in "Ben araştırdım hiçbir öğrenci müzik dersi istemiyor, müzik dersini isteyen bir öğrenci dilekçesini versin hemen müdahale eder dersi açtırırım" yanıtıyla karşılaşmasının ardından 250 öğrenci dilekçe vererek müzik dersi almak istediklerini bildirmişti.
Akdemir’e ilk soruşturma bu olayın ardından "Öğrencileri müzik dersine zorlamak" suçlamasıyla açılmıştı. Soruşturma sonucunda Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Görevlendirildiği okuldaki görevlerine gitmediği ve yetkisi olmadığı halde idarenin bilgisi dışında dilekçe topladığı" gerekçesiyle kınama cezası verilmesini kararlaştırdı.
Müdürlük, Akdemir hakkında "Maaş Kesimi" cezası istendiği ancak geçmişteki olumlu çalışmalarından dolayı bu cezanın verildiğini bildirdi. Akdemir, çalıştığı okulda 2 yıl içinde 700 öğrenciye müzik aleti çalmayı öğretmiş ve bin kişilik koro kurmuştu.

İMZASIZ İHBAR MEKTUBUNA TEPKİYE KINAMA CEZASI
Akdemir hakkında ilk soruşturmanın ardından gelen imzasız bir ihbar mektubu üzerine ikinci bir soruşturma açılmıştı. Kendisi hakkında mektupta ileri sürülen Hrant Dink’in akrabası olduğu, Alevi olduğu ve bayrak törenlerine katılmadığı şeklindeki iddiaları öğretmenler kurulu toplantısına taşıyan Akdemir, imzasız mektubu yazan kişinin "şerefsiz" olduğunu söylemiş ve bir soruşturma da bunun için açılmıştı.
Amirlerine karşı hürmetsiz tavır göstermek, arkadaşları ile iyi geçinememek gerekçesiyle açılan ikinci soruşturmada da müzik öğretmeni Akdemir hakkında ihtar cezası verildi.

MÜDÜRE SORUŞTURMA İZNİ VERİLMEMİŞTİ
Okulda müzik dersi açmayarak öğretmeni mağdur ettiği ve görevinde keyfi davrandığı gerekçesiyle Fatih Kız Lisesi Müdür hakkında yapılan suç duyurusuna hiçbir gerekçe gösterilmeden soruşturma izni verilmemişti.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau