Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...AB imajını zedeliyor

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 14-07-2016 02:46   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
11/2015
Nereden
☪Turan
Yaş
21
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 34
Teşekkür (Aldı): 1916


AB imajını zedeliyor

Avrupa Parlamentosu’ndaki PKK sergisine tepki yağdı. Dışişleri’nden “Teröre çifte standart, AB’nin imajını zedeliyor” açıklaması geldi. AB Bakanı Çelik, “Teröre en net duruşu AP sergilemeliydi” dedi

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın ve örgütün Suriye uzantısı PYD üyesi teröristlere yönelik fotoğraf sergisinin açılmasını kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, AP'nin söz konusu sergiyle, hemen her gün masum insanların canını alan bir terör örgütünün propagandasına ve terörizmin teşvikine alet olduğu belirtildi. "DAEŞ de, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği'nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir" ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, bu konuda gerek Türkiye'nin AB Daimi Temsilciliği'nce, gerek Dışişleri Bakanlığı tarafından gereken girişimlerin yapıldığı ve tepkilerin ortaya konulduğu ifade edildi.

DAEŞ PROPAGANDASINDAN FARKSIZ
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik de propaganda sergisine tepki gösterdi. Bakan Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AP'de bazı milletvekillerinin girişimiyle açılan sergide terör örgütü PKK-PYD propagandası yapılmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı. Çelik, evrensel değerleri savunması gereken AP'nin her şeyden önce teröre karşı en kararlı, en net duruşun sergilendiği yer olması gerektiğine vurgu yaparak, "Terör örgütü propagandası yapan bir sergi açılması, insanlığa karşı suç işleyen bir örgüte AP binasında yer açılması anlamına gelir" değerlendirmesinde bulundu. Çelik, terör propagandası yapılan bir sergi açılmasının, evrensel değerlere olduğu kadar AB'nin temsil ettiği değerlere de karşı olduğunun altını çizerek şunları kaydetti: "Bir yerde PKK-PYD sergisine izin verilmesi DAEŞ propagandası yapılmasından farksızdır. AP'nin masum insanları katleden terör örgütlerinin propagandasını yapan bu tip etkinliklere izin vermemesi gerekir. AP'nin AB değerlerine de karşı olan bu oluşumlara karşı kararlı bir duruş sergilemesini bekliyoruz."

LÜTFİ ELVAN: AP KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, sergiyle ilgili "Avrupa Parlamentosu'nda binlerce masumun katili olan bir terör örgütü için sergi açılması kabul edilemez. Bu tutumu kınıyor, AP'yi kendine çeki düzen vermeye davet ediyorum" yorumunu yaptı.

BEKİR BOZDAĞ: TERÖRE AÇIK DESTEK
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sergiye tepkisini sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden gösterdi. Avrupa Parlamentosu'nda sergi açılmasına izin verilmesini teröre destek olarak nitelendiren Bozdağ, "Avrupa Parlamentosu'nun bu tutumu, terörün propagandasıdır, teröre açık destektir. Terörün propagandası, ifade hürriyeti olarak değerlendirilemez. Teröre destek ve prim veren bu çirkin tutumundan dolayı Avrupa Parlamentosu'nu kınıyorum. Terör örgütleri arasında ayrım yapan bu haksız yaklaşım, asla kabul edilemez. AB ve Avrupa Parlamentosu, bu haksız tutuma derhal son vermeli" dedi.

NUMAN KURTULMUŞ: KABUL EDİLEMEZ
AHaber yayınında konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, böyle bir serginin açılmasının asla kabul edilemez bir davranış olduğunu belirtti. Kurtulmuş şu açıklamayı yaptı: "Uluslararası camiaya, canımız yanan bir ülke olarak sesleniyoruz. Artık bırakın 'şu benim teröristim, bu senin teröristin, bu terörist bana zarar verir, şu terörist sana fayda verir, düşmanımın düşmanı, dostumdur.' Bu zihniyeti bir kenara bırakın. Fikri bir tarafa bırakarak kendi görüşlerini yaymak için silahı, bombayı, terörü, karşısındakinin hayatını ortadan kaldırmayı esas almış ve bunu da kendi örgütsel stratejisinin merkezine koymuş olan her örgüt şeytanidir, her örgüt insanlık düşmanıdır."

KÜSTAH YANIT: BİZE GÖRE SORUN YOK
Avrupa Parlamentosu (AP) Sosyal Demokrat Grubu'nun Türkiye ile ilgili konulardaki sözcüsü Dimitris Komodromos, sergiyle ilgili "Bize göre sorun yok" açıklamasını yaptı. Komodromos, sergiye kendilerinin değil, üyeleri Josef Weidenholzer'in ev sahipliği yaptığını söyledi. Sergide "DAEŞ'e karşı mücadele eden Kürtlerin" fotoğraflarının yer aldığını ve konunun abartıldığını savunan sözcü, "Bizim grup olarak pozisyonumuz, sergide herhangi bir sorun olmadığı yönünde" dedi. Sözcü, DAEŞ lideri Ebubekir El Bağdadi'nin fotoğrafının olduğu bir sergiye de izin verilip verilmeyeceği ile ilgili bir soru üzerine ise bunun sergiye ev sahipliği yapan milletvekiline sorulması gerektiğini belirterek, cevap vermekten kaçındı.

AA
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau