THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Genel Müdür Erol Göka, TRT'de yaşananları anlattı.

TheAbraham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
Loneliness
Mesajlar:
1.472
Konular:
123
Teşekkür (Etti):
1249
Teşekkür (Aldı):
298
Ticaret:
(0) %
16-07-2016 03:00
#1
Post
Genel Müdür Erol Göka, TRT'de yaşananları anlattı.
TRT Genel Müdürü Erol Göka, "Maalesef bildiriye engel olamaladık" dedi. TRT'deki askerlerin dirençlerinin kırılmasının ardından gözaltına alındığı bildirildi.


TRT Genel Müdürü Erol Göka, darbe girişiminde bulunan 100 kadar askerin TRT binasına geldiğini belirterek "Artık dirençleri kırılmak üzere. Talim atışı yapıyorlar. Fakat vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıkıyor" dedi.

Habertürk TV'ye konuşan Göka, açıklamaları sırasında askere tepkisinin dozunu yükselten vatandaşları "Askere vurmayın" diye uyardı.

Bazı çalışanların rehin alındığını kaydeden Göka, TRT spikerinin okuduğuı bildiriye ilişkin olarak da "Maalesef engel olamadık. Ama sonra yayını kestik" dedi.

Göka, daha sonra TRT binasının kapılarının açıldığını sadece rejide ve anakumandada bir grup askerin bulunduğunu belirterek, "Çalışanlarımıza zarar gelmesin istiyoruz, dirençlerinin kırılmasını bekliyoruz" dedi.

AA, TRT çevresinde toplanan halk, darbe girişiminde bulunan askerleri yakalayarak polise teslim ettiğini duyurdu.

AA, Twitter hesabından geçtiği haberde de "TRT'de yayınına müdahale eden askerlerden gözaltına alınanların sayısı 9'a çıktı. Gözaltına alınanlardan birinin rütbeli olduğu bildirildi" denildi.


Kaynak : Genel Müdür Erol Göka, TRT'de yaşananları anlattı | Gündem Haberleri
---------------------
-тнeαвrαнαм-༽

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler