THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Mustafa Yıldızdoğan Türk Askerine Moral İçin...

1071malazgirt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2015
Nereden:
Trafo
Mesajlar:
1.780
Konular:
225
Teşekkür (Etti):
1336
Teşekkür (Aldı):
584
Ticaret:
(0) %
1
218
27-07-2016 16:20
#1
'Türkiyem' türküsünün sözlerinin rahmetli Dilaver Cebeci'ye ait olduğunu vurgulayan Mustafa Yıldızdoğan, "Cebeci, 18-20 yaşında güzel bir kızı anlatır gibi bu memleketi anlattı. Duru bir Anadolu gözüyle Türkiyem'i anlattı. Allah bize nasip etmiş. Biz 1993'te besteyi yaptık. 1993'te de bu memleketin bir sürü derdi, sıkıntısı vardı. Sonunda bu 15 Temmuz'dan sonra yine aynı şekilde çalınmaya başladı" ifadelerini kullandı.
Çarpıklaşmadan, yabancılaşmadan, yozlaşmadan dolayı İstanbul'dan ayrılıp işini gücünü bırakıp Konya'ya geldiğini belirten ünlü şarkıcı, "Siyasetten ve nefsimden Allah'a sığınırım dedim. Elimden gelse bu Konya'yı da bırakacağım, dağlara çıkıp yalnız başıma yaşayacağım.Çünkü dikkat edin bu darbe teşebbüsünde bulunan örgütün televizyonlarına bakın gazetelerine bakın tüm yayınlarına bakın son 10 yıldır benim ismimi bulamazsınız. Sosyal medyada Twitter'de, Facebook'ta veya herhangi bir yerde Allah'a dair vatana, bayrağa, millete dair ve memleketi yönetenlere dair benim bir kusurum olmamıştır.Ama biz ölürüm Türkiyem diyoruz. Bu ölürüm Türkiyem'i söyleyen insan Türk milliyetçisi olabilir. Evet ben bir Türk milliyetçisiyim, ve ben ülkücüyüm. Ben bunu inkar etmedim. Ülkücü olmakla onur duyuyorum gurur duyuyorum" dedi.

"TÜRKİYEM AYRILIKLARI, GAYRILIKLARI SİLMEK İÇİN VESİLEDİR"
15 Temmuz gecesinde yaşananlardan sonra 241 kişinin şehidin olduğunu belirten Yıldızdoğan, "Allah rızası için hangisinin yöresini konuşuyoruz, hangisinin meşrebini konuşuyoruz.Hangisinin inancını konuşuyoruz.Konuşmuyoruz.241 tane şehidimiz var.Ne için şehit oldular, efendim demokrasiye sahip çıkabilmek için.O zaman biz bu ayrılıkları gayrılıkları ortadan silmemiz lazım.Gönlümüzden silmemiz lazım. Türkiyem buna bir vesiledir.Türkiyem'de parti, purtu, fikir, renk, yok. Akı ya da karası yok Türkiyem'in. Türkiyem'de bir tek renk var.O da al beyaz Türk bayrağımız" şeklinde konuştu.

"TÜRK ASKERİNE MORAL OLMASI İÇİN SAÇLARIMI KESTİRDİM"
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet teşkilatının bu milletin göz bebeği olduğunu aktaran Yıldızdoğan, "Onları asla ve asla töhmet altında bırakmamamız lazım. Onlar varsa biz namusumuz şerefimiz bayrağımız ve ezanımızla varız. Onun için ben o erleri gördükten sonra onlara bir nebze bir vatandaş olarak ne yapabilirim diye düşündüm. Evet millet sokaklarda 'Türkiyem' çalabilir ama bireysel olarak ne yapabilirim? Evet kardeşim ben saçımı asker tıraşı yapayım. Askerlerimize buradan bir moral vermek istiyorum. Dolayısıyla atalarımızın çok güzel bir sözü var. Süt bozuksa kaymak da bozuk olur. Askerlerimizi seviyoruz, polisimizi seviyoruz, insanlarımızı seviyoruz. İçlerinden çürük elmalar tabi ki çıkacaktır. Onlara bakıp da koskoca Türk ordusuna ve Türk polisine böyle psikolojik bir baskı yapmak bize yakışmaz" şeklinde konuştu.

Kaynak:Mustafa Yıldızdoğan, Türk askerine moral için saçlarını kestirdi - Magazin Haberleri - Bursadabugun.com
--------------------- ~Doğruluk Kuvvettir~
stallking46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
06/2015
Nereden:
O bir Fakır.
Mesajlar:
3.481
Konular:
147
Teşekkür (Etti):
712
Teşekkür (Aldı):
685
Ticaret:
(0) %
27-07-2016 16:23
#2
Helal olsun.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler