THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Bolu'da tugay ve jandarma önünde...

EKIPVII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
06/2016
Mesajlar:
734
Konular:
161
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
82
Ticaret:
(0) %
1
182
28-07-2016 16:28
#1
Bolu'da tugay ve jandarma önünde...
Bolu'da tugay ve jandarma önünde beton bloklu önlem

BOLU'da, darbe girişimi sırasında 2'inci Komando Tugay Komutanlığı ile İl Jandarma Komutanlığı'ndan askeri araçların çıkışını engellemek için konulan iş makineleri ve kamyonlar kaldırılırken yerine beton bloklar yerleştirildi.Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, teyakkuz halinin devam ettiğini belirterek, "Mesela belediyeden biz bir kısmını çıkarttık. Bunlar arasında 'Ben öldüm, onlar da ölsün' diyenler çıkabilir" dedi.

15 Temmuz akşamı darbe girişiminin başlamasıyla birlikte D-100 Karayolu'nun Kuruçay mevkiinde yan yana bulunan Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı ile İl Jandarma Komutanlığı'nın çevresindeki tüm yollar, belediye araçlarıyla kurulan barikatlarla kapatıldı. Askeri birliklerin çıkışlarını önlemek amacıyla alınan tedbir kapsamında D-100 Karayolu çift yönlü kapatıldı, tugay ve jandarmanın girişine araçlarla barikat kuruldu.

BETON BLOKLAR KONULDU

Ardından Bolu Valiliği, jandarma ve tugay çevresindeki tedbirlerin OHAL kapsamında sürdürülmesine karar verdi. Bu kapsamda 22 Temmuz'dan itibaren D-100 Karayolu'nun Ankara yönü ulaşıma açıldı. Tugay ve jandarmanın önünden geçen İstanbul yönü ise hala ulaşıma kapalı. İstanbul yönünde yol boyunca belediye araçları kaldırılırken yerine belediye tarafından beton bloklar ve diğer alt yapı malzemeleri yerleştirildi. Valiliğin OHAL kararı kapsamında Tugay Kavşağı ile İl Jandarma Komutanlığı lojmanları önündeki kavşakta ise polis kontrol noktaları oluşturuldu.

'HALA TEDBİRLER GEREKİYOR'

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, darbe girişiminin başladığı ilk gün çok önemli olduğunu ve o gün çok hızlı hareket ederek tugay ve jandarmanın çevresinde gerekli önemleri aldıklarını söyledi. Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Hemen anında bütün iş makinelerimizi oraya koyduk. Dolayısıyla bu tedbirdi. Çünkü Bolu 2'nci Komando Tugayı'ndaki yöneticilerin hepsiyle biz çok samimiydik. Ama hiçbirisi bizi arayıp, 'Bizden emin olun' demedi. Şu anki tedbirler ise tamamen Valilik kontrolündedir. Biz iş makinelerimizi çektik. Daha değişik, kullanmadığımız malzemelerle orayı şu anda kapatmış durumdayız. Artık hayat devam ediyor. Valiliğin OHAL yönetiminde. Onlar ne derse biz onu yapıyoruz. Hala demek ki tedbirler gerekiyor."

'BEN ÖLDÜM ONLAR DA ÖLSÜN' DİYENLER ÇIKABİLİR

Teyakkuz halinin devam ettiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Valiliğe gelen bilgiler ışığında bu şekilde hareket etmemiz gerektiği kanaati var ki bu devam ediyor. Bir örnek vermek gerekiyorsa mesela belediyeden biz bir kısmını çıkarttık. Onlar haksız yere de çıkmış, haklı yere de çıkmış olabilir. Biz tabii hata da yapmamaya çalışıyoruz. Bunlar arasında 'Ben öldüm, onlar da ölsün' diyenler çıkabilir. Bu sebeple teyakkuz halinin devam etmesi lazım" diye konuştu.

Darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturmalar kapsamında 2'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer Hakkari, İl Jandarma Komutanı Albay Türker Yılmaz Bolu'da gözaltına alınıp tutuklanmıştı.FOTOĞRAF GALERİSİ
KAYNAK : DHA
Bolu'da tugay ve jandarma nnde beton bloklu nlem
CaptainSalvador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
Teşkilat
Mesajlar:
6.076
Konular:
3764
Teşekkür (Etti):
1853
Teşekkür (Aldı):
1101
Ticaret:
(0) %
28-07-2016 16:30
#2
O asker istese oradan çıkamayacak da sanki.
---------------------
2014-2015 Moderasyon

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler