THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Akıncılar Üssü kapatılacak

EKIPVII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
06/2016
Mesajlar:
734
Konular:
161
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
84
Ticaret:
(0) %
29-07-2016 16:15
#1
Akıncılar Üssü kapatılacak
Başbakan Binali Yıldırım: Akıncılar Üssü kapatılacak

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Kazan'da halka hitap etti. Yıldırım konuşmasında "Hainlerin yuvalandığı Akıncı Üssü kapatılacaktır. Şehitlerin anısının yaşatılacağı yer haline getirilecektir" dedi. Darbe girişimi sırasında Ankara ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlalar kapatılıp şehir dışına taşınacak; onlardan boşalan yerlere ise piknik alanı yapılacakBaşbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 9 şehit veren Ankara’nın Kazan ilçesine halka hitap etti.

VİDEO : Başbakan açıkladı: Hepsini kapatıyoruz

Akıncı Üssü'nün, tank çıkarılan ve helikopter kaldırılan kışlaların kapatılacağını kaydeden Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

"Şehitler kalbimizde. Kazan'ın 9 evladı hepimizin kalbindedir. Onlar ölmedi, onlar yaşıyor. Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran birer yıldızdır. O gün hainler harekete geçtiğinde bir gür ses yükseldi. O ses başkomutanın sesiydi. O ses Recep Tayyip Erdoğan'ın sesiydi. Sizlere Cumhurbaşkanı'nın selamını getirdim. Sizlerle gurur duyuyoruz.

'AKINCILAR ÜSSÜ KAPATILACAK'

15 Temmuz darbe girişimin önleyen kahraman Kazan halkı da kahramanlığının karşılığını aldı. Lokman kardeşimiz, belediye başkanımız ve sizler tek yürek oldunuz. Darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan Kazan meydanından herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı Akıncı Üssü kapatılacaktır. Şehitlerin anısının yaşatılacağı yer haline getirelecektir.

Amerika'daki teröristbaşını Türkiye'ye getireceğiz. Asla ve asla bu milletin birliğini bozamazlar.

15 Temmuz, Türkiye'nin ikinci büyük kurtulul mücadelesinin adıdır. Her yıl Demokrasi Şehitleri Günü olarak kutlayacağız.

Siz 79 milyon vatan evladı yurdun her köşesinde kahramanlık destanı yazdınız. Tarihe isimlerinizi altın harflerle yazdınız. Allah sizlerden razı olsun. Milli iradeye karşı büyük kalkışmayı bir olarak, beraber olarak boşa çıkardınız. O gece Türk milletini, demokrasisini hedef alan hainlere hak ettiği cevap verilmiştir. Kim olursa olsun bu milleti bölmeye çalışanlar ölümden ölüm beğensinler.

'O KIŞLALAR KAPATILIP PİKNİK ALANI OLACAK'

Ankara ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. (Başbakan Yıldırım, bunun hemen ardından yaptığı başka bir açıklamada, söz konusu kışlaların kapatılıp şehir dışına taşınacağını kaydetti). Tankları yürütenler orada tankları bulamayacaklar. İnsanları piknik yaptığı alanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde. Düşman Ankara'da değil, İstanbul'da değil. Her şey daha güzel olacak. Sizler 79 milyon bir oldunuz, beraber oldunuz, birlikte Türkiye oldunuz.

15 Temmuz her türlü partinin, sivil toplumun kenetlendiği gündür. Nasıl dostluklarımızı dışarıda artırıyoruz, içeride de dostluklarımızı artırıyoruz. Hainlere gereken dersi Kazan'da verdik. Bugünden sonra ülke olarak, millet olarak daha da güçlü olacağız."


KAYNAK : POSTA GAZETESİ
Başbakan Binali Yıldırım: Akıncılar Üssü kapatılacak - Posta

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler