THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Sosyal medya teröristleri için özel ekip

Lowindy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
2.542
Konular:
855
Teşekkür (Etti):
162
Teşekkür (Aldı):
984
Ticaret:
(0) %
12-12-2016 16:37
#1
Sosyal medya teröristleri için özel ekip


Sosyal medyada Beşiktaş saldırısı ardından terör yandaşlığı yapan 8 kişi gözaltına alındı. Cem Mumcu dahil 6 kişi ise her yerde aranıyor. Başsavcılık, sosyal medyadaki teröristleri yakalamak üzere terör polislerinden oluşan özel ekip kurdu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Beşiktaş'taki hain saldırı ile ilgili terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapan kullanıcıların peşine düştü. Terör polislerinden oluşan özel bir ekip kurdu.

İstanbul'u kana bulayan hain saldırı ardından sosyal medyada saldırı ile ilgili övücü paylaşımlarda bulunan 8 şüpheli yakalandı. Sosyal medya hesaplarından çirkin paylaşımlarda bulunan 16 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılırken bunlardan Berfin Kadem, Beril Özbaş, Filiz Çolak, İbrahim Budak, Şükrü Keskin, Bayram Taşkın, Emirhan Akbulut ve Faruk Akbaş İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terör ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

CEM MUMCU HER YERDE ARANIYOR

Sosyal paylaşım sitelerinde terör saldırı ardından çirkin paylaşımları ile dikkat çeken ve 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyan vatandaşları aşağılayan Cem Mumcu hakkında da gözaltı kararı olduğu öğrenildi. Mymcu'nun da aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Terör saldırısıyla ilgili basın yoluyla ya da sosyal medya platformlarında, terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte edilmektedir" denilmişti. Başsavcılık kaynakları kurulan özel ekibin tespitte bulunması üzerine gözaltı sayısının artacağı bilgisini verdi.

Kaynak: Sosyal medya teröristleri için özel ekip - Güncel Haberler
--------------------- Varlığım Türk varlığına armağan olsun..

Bedevi Değil, Medeni Olun.
Cem Adrian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbaratçı
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
ADRİANOPOLİS
Mesajlar:
8.020
Konular:
1202
Teşekkür (Etti):
931
Teşekkür (Aldı):
2080
Ticaret:
(0) %
12-12-2016 16:39
#2
Özel Ekibin şimdiden ellerine sağlık
---------------------
Müşahede,Muhakeme,İcra.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler