THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Halepte ateşkes Sağlandı

Bandito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2016
Mesajlar:
25
Konular:
3
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
4
Ticaret:
(0) %
13-12-2016 21:40
#1
Halepte ateşkes Sağlandı
Anadolu Ajansı'ndan gelen son dakika haberine göre Halep'in doğusundaki muhalif güçler ile Rusya öncülüğündeki rejim güçleri arasında ateşkes sağlandı. Ateşkese ve tahliye mutabakatına Türkiye arabuluculuk etti. Sivilleri bölgeden çıkartacak olan otobüsler Halep'e ulaştı. Öte yandan konuyla ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Doğu Halep'teki muhaliflerle sahadaki Rus askeri unsurları arasında yapılan temaslar neticesinde şehirde ateşkes sağlandığını teyit ettiklerini duyurdu.

İLK ETAPTA SİVİLLER TAHLİYE EDİLECEK

Mutabakata göre, ilk etapta bölgede sıkışan sivillerin Halep’in batısına çıkarılmasına öncelik verilecek. Bu amaçla bölgeye sivilleri taşıyacak otobüsler gönderildi.

Taraflar arasındaki uzlaşma, ikinci etapta, kent merkezinin doğusundaki silahlı muhaliflerin de güvenli şekilde tahliyelerini öngörüyor. Muhalif grupların büyük bölümünün kentten ayrılmayı kabul ettiği öğrenildi.

El Cezire'nin haberine göre ise Suriyeli muhalifler, Türkiye aracılığıyla Rusya ile yapılan görüşmeler sonucunda ateşkes anlaşmasına varıldığını açıkladı.


AFP ise bir muhalif yetkiliye dayandırdığı haberinde, Halep'ten sivillerin ve muhalif savaşçıların tahliyesi için anlaşıldığını duyurdu.


Kaynak:

Allah Müslümanları Korusun.
--------------------- Güzel günler göreceğiz,Güneşli günler.
Konu Bandito tarafından (13-12-2016 22:08 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler