THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kritik Operasyon Öncesi Diyarbakır'da 4 İlçede Sokağa Çıkma Yasağı

Rick Grimes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2015
Nereden:
TURAN
Mesajlar:
4.944
Konular:
771
Teşekkür (Etti):
1217
Teşekkür (Aldı):
783
Ticaret:
(0) %
18-12-2016 17:36
#1
Arrow
Kritik Operasyon Öncesi Diyarbakır'da 4 İlçede Sokağa Çıkma Yasağı
Diyarbakır'ın 4 ilçesinde, aralarında üst düzey yöneticilerinde bulunduğu PKK'lı teröristlere düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Diyarbakır'ın Lice, Hani, Kocaköy ve Silvan ilçelerine bağlı çok sayıda köyde, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.


ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER HEDEFTE
Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.


SABAH 05.00'TE YASAK BAŞLATILDI
Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereği sivil vatandaşların zarar görmemesi için Lice'nin Güçlü ve Gökçe köyleri, Hani'nin Kırım, Gömeç ve Yayvan köyleri ile Kocaköy'ün Yazıköy ve Şaklat köylerinde 18 Aralık saat 05.00'ten itibaren sokağa çıkmanın yasaklandığı ifade edilen açıklamada, yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz ettiği kaydedildi.


SİLVAN'DA 14 KÖYDE YASAK İLAN EDİLDİ
Silvan kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kazandağı, Demirkuyu, Taraklı, Darıseven, Kalemli, Toklar, Boğazönü, Dönenkaya, Çalönü, Gürpınar, Ormandışı, Taşpınar, Altınkum, Arı kırsal mahalle ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.


Açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanması, huzur, güvenlik, emniyet ve kamu huzurunun sağlanması amacıyla İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince saat 06.00'dan itibaren geçerli olan yasağın ikinci bir duyuruya kadar süreceği kaydedildi.

HABERLER.COM - GÜNCEL HABER - SON DAKİKA HABERLER

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler