THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

ABD'den 35 Rus Diplomata Ülkeyi Terk Etmeleri İçin 72 Saat Süre

KingSton666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tasarımcı
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
Büyükada
Mesajlar:
9.714
Konular:
988
Teşekkür (Etti):
3452
Teşekkür (Aldı):
2129
Ticaret:
(0) %
30-12-2016 10:32
#1
ABD'den 35 Rus Diplomata Ülkeyi Terk Etmeleri İçin 72 Saat Süre
ABD'den 35 Rus Diplomata Ülkeyi Terk Etmeleri İçin 72 Saat Süre

Donald Trump'ın başkan seçilmesinin ardından Obama, Rusya'nın başkanlık yarışına müdahalede bulunduğu şüphesiyle istihbarat birimlerine seçim süreci boyunca meydana gelen siber saldırıların incelemesi için talimat vermişti. Bugün ise Obama'dan kritik denilebilecek bir hamle geldi. Bu bağlamda 35 Rus diplomat ‘istenmeyen adam’ ilan edildi ve 72 saat içerisinde ülkeyi terk etmeleri istendi.Washington Büyükelçiliği ve San Fransisco Konsolosluğu’nda görevli 35 Rus diplomata ve ailelerine ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre tanındı.

Obama'dan 'Seçimler İncelensin' Talimatı - onedio.com Obama'dan 'Seçimler İncelensin' Talimatı

Görevi devretmeye hazırlanan ABD Başkanı Obama, istihbarat yetkililerine seçim sürecinde gündeme gelen siber saldırıları yeniden incelemeleri için talimat verdi. Obama'nın isteği üzerine 2016 seçim sü...
39110 Aralık, 13:48
Associated Press, ABD Başkanı Barack Obama’nın istihbarat servisi çalışanları olarak tanımladığı kişilerin çalıştığı iki ofisin de kapatılması talimatı verdiğini duyurdu.


Başkan Obama, ‘Amerikan çıkarlarını yaralayan Rusya’nın saldırgan faaliyetlerine karşı uygulanan yaptırımların’ devamının geleceğini de söyledi


ABD Başkanı, “Zamanını ve yerini bizim seçeceğimiz birtakım önlemler almaya devam edeceğiz, bazıları kamuoyuna açıklanmayacak” dedi.
ABD Dışişleri Bakanlığı da söz konusu diplomatların ‘diplomatik statülerine uygun olmayan faaliyetler’ içerisinde olduklarını bildirdi.

Obama yönetimi, ABD’de 8 Kasım’da düzenlenen başkanlık seçimlerine siber saldırı yoluyla müdahale etmekle suçladığı Moskova yönetiminin bu ülkedeki dokuz tüzel kişiliğini de yaptırım listesine aldı.

Rusya’dan ilk tepki: Kararı Putin verecek


ABD’nin açıkladığı yaptırımlara Rusya'dan ilk tepki Kremlin sözcüsü Peskov'dan geldi.
Söz konusu yaptırımlarının Rusya ile diplomatik ilişkileri yıkıma uğrattığını belirten Peskov, Moskova’nın yeni yaptırımların etkinliği konusunda şüpheleri olduğunu, zira Obama yönetiminin 3 hafta sonra görevden ayrılacağını kaydetti.
Yaptırımların kanunsuz olduğunu da belirten Peskov, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in karşılık konusunda karar vereceğini söyledi.
Kremlin sözcüsü Rusya’nın tepkisinin yeterli olacağını da kaydetti.

Amerika'nın iki ülke arasındaki gerilimi tırmandıracak kararı sosyal medyanın gündemindeKaynak: https://onedio.com/haber/abd-den-35-...at-sure-748463
---------------------
Ruhumdaki düğümler fazlasıyla sıkı. Kimsenin onları çözecek kadar ince tırnakları yok. Bense çoktan vazgeçtim tırnaklarımı uzatmaktan. Kendimi bilmeyi bıraktım. Yanıtı olmayan bir soru olarak geldim dünyaya ve sorusu olmayan bir yanıt gibi de gidiyorum.
ardam01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
ADANA
Yaş:
23
Mesajlar:
1.053
Konular:
80
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
75
Ticaret:
(0) %
30-12-2016 11:02
#2
bunlar savaşırsa dünya yok olup gider
--------------------- TEK YOL İSLAM.


01.α∂αηαℓı...!!

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler