THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Kuran kursu skandalına açıklama

G4RIB4N REIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
09/2015
Nereden:
ANGARA
Mesajlar:
3.992
Konular:
345
Teşekkür (Etti):
957
Teşekkür (Aldı):
1712
Ticaret:
(0) %
15-01-2017 11:02
#1
Post
Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Kuran kursu skandalına açıklama
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya'da bir Kur'an kursunda geçen yıl Mayıs ayında yaşananlar için çocuklardan özür dileyerek, vahim suçu işleyen şahsın görevden alındığını açıkladı.Görmez, Twitter hesabından, geçen yıl Mayıs ayında Sakarya'daki bir Kur'an kursunda, bir görevlinin küçük çocuklardan birini darbettiği yönündeki haberlere ilişkin mesaj paylaştı.

Çocukların, yüreğinde insanlığın geleceğini taşıyan masum birer elçi olduğunu belirten Görmez, "Çocuk, insanoğluna verilen en kıymetli emanetlerden birisidir; onun canı ve bedeni dokunulmazdır. Çocuğun onurunu hiçe sayan, haklarını ihlal eden ve değerini unutan hiçbir

davranış, faili kim olursa olsun, tasvip edilemez." görüşünü aktardı.

Görmez, çocuk eğitiminde şiddete asla yer olmadığını vurgulayarak, Hz. Aişe'nin ifadesiyle "hayatı boyunca herhangi bir çocuğa tek bir tokat bile atmamış olan" bir Peygamber'in eğitim modelinde de şiddetin yer bulmasının imkansız olduğunu kaydetti.

Mehmet Görmez, "Eğitimde dayağın yeri olduğu zannıyla yıllarca evlatlarımızı inciten bir zihniyetin bıraktığı hasar, bugün hepimizin malumudur. Bu zihniyet değişmek zorundadır. Zira Müslümana yakışan, yavrusunu muhabbet ve sekinet dolu bir ortamda eğiterek yarınlara hazırlamaktır. Çocuklarımız dayağı değil şefkati, korkuyu değil güveni hak etmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Görmez, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Sakarya'da bir Kur'an kursunda 2016 yılı Mayıs ayında yaşananların, din ile din eğitimiyle ve Diyanet İşleri Başkanlığının din eğitimi yöntemleriyle hiçbir şekilde alakası yoktur. Böyle vahim bir suçu işleyen şahıs hakkında Başkanlığımız tarafından derhal soruşturma açılmış, görevden el çektirilmiştir.

Aradan uzun bir süre geçtikten sonra basına yansıyan bu içler acısı görüntülerden dolayı öncelikle gözümüzün nuru çocuklarımızdan özür diliyoruz. Bu ve benzeri durumların yaşanmaması için gerekli hukuki ve ahlaki adımlar atılmıştır. Bizzat kendim ve bütün personelim, çocuklarımızı inciten, hırpalayan her türlü davranışla mücadelede sonuna kadar kararlı olduğumuzu bir defa daha dile getirmek istiyoruz. Çocuğunu yaralayan bir toplumun geleceği sağlıklı olamaz ve bir insan çocuğun üstün menfaatlerini öncelemedikçe, üzerindeki ilahi emaneti hakkıyla koruyor sayılamaz."

ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığı, söz konusu olayı kendilerine bildirmedikleri gerekçesiyle Müftülük yetkilileri hakkında adli soruşturma başlattı.

Konunun Öncesi : http://www.turkhackteam.org/turkiye/...kle-dayak.html

Kaynak : Diyanet İşleri Başkanı Görmezden Kuran Kursu Skandalına Açıklama Haberi ve Son Dakika Haberler Mynet
askerim asker Teşekkür etti.
3HiLaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2017
Mesajlar:
1.965
Konular:
171
Teşekkür (Etti):
1599
Teşekkür (Aldı):
786
Ticaret:
(0) %
15-01-2017 11:03
#2
Sözün Bittiği Yerdeyiz Malesef
EKEGOREGEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2017
Nereden:
İzmir
Mesajlar:
533
Konular:
81
Teşekkür (Etti):
80
Teşekkür (Aldı):
42
Ticaret:
(0) %
15-01-2017 11:06
#3
Allah belasını versin o şahısın adam ve insan demeye korkuyorum..!
--------------------- Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene..!

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler