THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Her ilçeye 'internet evi' kuruluyor

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
20-02-2008 19:45
#1
Her ilçeye 'internet evi' kuruluyor
Türkiye'de internet kullanımını yaygınlaştırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedefleyen Türk Telekom, 2007 yılında başlattığı projeyle her ilçede ortalama 20 adet tam donanımlı bilgisayar ve genişbant internet erişimi içeren birer "Internet Evi" kurmayı amaçlıyor.


Türk Telekom, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü, İl Müdürlükleri, Kaymakamlık ve Belediyeler ile işbirliği içerisinde yürüttüğü projeye yönelik çalışmalarına 2008 yılında da hızla devam ediyor. Türkiye'nin 850 ilçesinin her birinde "İnternet Evi" kurulmasının amaçlandığı proje için yaklaşık 20 milyon YTL'lik kaynak ayrıldı. Türk Telekom'un yurt çapında gerçekleştirdiği bu proje çerçevesinde kurulan Üsküdar Türk Telekom Internet Evi, 30 bilgisayar ile ücretsiz internet erişimi sunmaya başladı.

Türkiye'nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, eğitime katkı sağlayan ve özellikle Türkiye'de bilgisayar okuryazarlığını ve internet kullanımını artırmaya yönelik projelere tam desteğini sürdürüyor. Şirket, 2006 yılında başlattığı "Eğitime Tam Destek" kampanyası ile 2 sene içinde toplam 200 milyon YTL'lik yatırımla Türk eğitim sisteminin gerek maddi büyüklüğü gerekse coğrafyaya yayılma bakımından en kapsamlı yatırımlarından birisine imza atmıştı. Böylece Türk Telekom, 2 yılda toplam 70'e yakın okul ve eğitim tesisi ile yaklaşık 40 bin öğrenciye etkin eğitim imkanı sağladı. Türk Telekom'un internet evi girişimi sayesinde Türkiye'nin her ilçesinde herkesin kullanımına açık birer internet erişim noktası hizmete açılmış olacak.
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler