THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Halkevleri kongre yapıyor

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
21-02-2008 13:40
#1
Halkevleri kongre yapıyor
Halkevleri kuruluşunun 76. yılını kutlarken, bir yandan da 23 Şubat Cumartesi günü yapılacak kongreye hazırlanıyor. Yönetim kuruluna ise pek çok ünlü ismin girmesi bekleniyorHalkevleri kuruluşunun 76. yılını kutluyor. Aynı zamanda 23 Şubat Cumartesi günü Dafne Kültür Merkezi'nde 8. olağan genel kuruluna hazırlanan Halkevleri, hem kuruluş yıldönümü hem de kongre hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Günün önemine ilişkin açıklamayı başkan adayı Galip Dönmez 1932 yılında kurulan Halkevleri'nin 76. mücadele yılını kutladıklarını belirterek, "Tarihimiz boyunca maruz kaldığımız nice baskılara, saldırılara, kapatmalara rağmen işte bugün de, ülkemiz genelinde örgütlü ve kurumsal olarak var olmanın ve hemen her şehirde, kasabada, mahalle ve sokakta halkımızla kucaklaşmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Talan ediliyor
Dönmez, yeniden yapılandırma sürecinde, halkın en temel hak ve kazanımlarının birer birer yok sayıldığına dikkat çekerek, "Şu an daha da yoksul, yoksun ve güvencesiz, karanlık bir tabloyla karşı karşıya bulunuyoruz. Eğitim, sağlık, sosyal güvenlik başta olmak üzere en temel kamusal hizmet ve alanlar birer hak olmaktan çıkartılıp hızla piyasalaştırılıyor ve sermayedarlara peşkeş çekiliyor. Ülkemizin doğal, iktisadi değerleri, fabrikalarımız, madenlerimiz, topraklarımız ve akarsularımız benzeri görülmemiş bir yağmayla talan ediliyor. Ülkemizin kalkındığını ve ekonomimizin düzeldiğini söyleyenler, her geçen gün çoğalan yoksul, işsiz, aç ve güvencesiz yığınları görmezden geliyor. Çünkü onlar için kendi cüzdanlarının, kasalarının, hisse senetlerinin durumundan daha önemli ve öncelikli hiçbir şey yoktur" diye konuştu. Toplantının sonunda yeni yönetim kurulu adayları tanıtıldı.
Murat ULAŞAN
Yönetimde önemli isimler var
Galip Dönmez, Ali Buğdacı, Bedriye Yıldızeli, Bayram Özkan, Hamza Tekçe, Burhan Çağlar Usta, Akın Şişman, İbrahim Turgut, Hüseyin Ekerer, Nurşen Turan, Talat Tunç, Elif Güven, Aydın Aydın, Polat Gençer, Sedat Yılmaz ve Laser
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler