THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Öğretmenlere İKRAMİYE

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
21-02-2008 13:54
#1
Öğretmenlere İKRAMİYE

Türk Eğitim-Sen'in örgütlü olduğu 23 okulda görev yapan 604 öğretmene üç yılda bir maaş ikramiye ödenecek
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi ve Akbank arasında varılan anlaşmayla 23 okulda görev yapan 604 öğretmene üç yılda, altı taksit halinde olmak üzere birer maaş tutarında promosyon ödemesi yapılması kararlaştırıldı. Hükümetin öğretmene verdiği yüzde 2'lik zamma eş değer olan promosyon ödemesiyle ilgili protokolün imzalanması için dün İzmit Öğretmenevi'nde bir araya gelen taraflar, anlaşmanın öğretmenlere hayırlı olması temennisinde bulundu.
Herkese eşit mesafedeyiz
Türk Eğitim Sen Mali Sekreteri Salih Karabey, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Hasanoğlu ve Akbank İzmit Şube Müdürü Tayfur Çıldır, görüşmenin ardından birlikte açıklama yaptı. Hasanoğlu, "Toplumun örgütlü olması, demokrasinin önemli bir kazanımdır. Son yıllarda eğitim çalışanları da bu örgütlenme sürecini tamamlamıştır. Biz idare olarak tüm eğitim sendikalarına eşit mesafedeyiz. Şu an yetkili sendika temsilcisiyle imzaladığımız belge kurulan komisyon sayesinde olmuştur. Öğretmenlerimiz için hayırlı olsun" dedi.
Altı ayda bir ödenecek
Bir maaş ikramiyenin altı ayda bir ödeneceğini belirten Akbank İzmit Şube Müdürü Tayfur Çıldır, "Görev başında olan öğretmenler alacaklarını altı taksitte alacak. Üç yıl olan anlaşma gereği öğretmenlere yaklaşık bir maaş tutarındaki miktar ilk maaş aktarımının ardından ödenecek. İlk maaş aktarımı mart ayında başlayacak" dedi. Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Mali Sekreteri Salih Karabey, "23 kurumda toplam 604 personel adına yürüttüğümüz görüşmeler ve yapılan ihale sonucunda en yüksek teklifi veren Akbank İzmit Şubesi'yle anlaşmaya varılmıştır. Çalışmalarımızda kredi kartı ve bankamatik kart parası alınmadığı gibi yasal olmasına rağmen hesap işletim ücreti ve EFT ücretlerinin alınmamasına karar verilmiştir" dedi
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler