THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

AKP, yeni kurulan ilçelere atama yapacak

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
21-02-2008 13:56
#1
AKP, yeni kurulan ilçelere atama yapacak
AKP Merkez İlçe Teşkilatı, yeni kurulacak İzmit, Kartepe ve Başiskele ilçelerine atama yapacak
AKP'de ilçe kongreleri 2008 yılı içinde tamamlanacak. Belediyelerin birleştirilmesiyle ilgili yasa tasarısının Bakanlar Kurulu'ndan geçmesinin ardından yeni ilçelerin kurulması parti teşkilatlarını da etkileyecek. İlimizde beldelerin kapatılması ve altı yeni ilçenin kurulmasının ardından teşkilatları yeniden yapılandırma konusunda elini en çabuk tutan parti beklendiği gibi AKP oldu. AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf, merkez ilçe sınırları içinde kurulacak olan İzmit, Başiskelesi ve Kartepe ilçe teşkilatlarının kurulması için en kısa sürede görevlendirme yapacaklarını söyledi. İlçe kongrelerinin, 2008 yılında tamamlanacağını hatırlatan Yusuf, yeni kurulacak ilçe teşkilatlarında da yerel seçimlere kadar seçilmiş yönetimlerin iş başına geleceğini ifade etti.
3 ilçeye atama yapılacak
AKP Merkez İlçe Teşkilatı'nın haftalık yönetim kurulu toplantısı önceki gün parti binasında yapıldı. Toplantının basına açık bölümünde gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunan Yusuf, yaklaşan ilçe kongreleri ve yeni ilçe teşkilatlarının oluşturulması konusunda şunları söyledi: "Belde belediyelerin birleştirilmesi, Bakanlar Kurulu'ndan geçti. Yasa tasarısı TBMM'nin gündemine geldi. Türkiye'nin en radikal düzenlemesi yapılmaktadır. Belde belediyelerin birleştirilmesinin merkez ilçe teşkilatını ilgilendiren kısmı da var. Merkez ilçe teşkilatı olarak bizim sorumlu olduğumuz bölge içerisinde üç yeni ilçe kurulacak. Bu ilçeler İzmit, Başiskele ve Kartepe. Bu ilçeler kanunlaşması sonrasında idari yapılanmasını İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak. Bizler de siyasi yapılanmasını yapacağız. İl başkanlığı tarafından uygun görülen merkez ilçe teşkilatından arkadaşlarımız bu ilçelerdeki teşkilatların kurulması için çalışmalara başlayacak.
Kongreler seçime yetişecek
İlçe teşkilatlarının oluşturulmasında görevlendirilen arkadaşlarımız merkez ilçe teşkilatı bünyesinde görev alacak. Merkez ilçe teşkilatı, İzmit ilçesine dönüştürülecek. Kartepe ve Başiskele ilçe teşkilatlarının kurulması çalışmalarına başlanacak. Buraya kurucu ilçe başkanı olarak atanacak arkadaşlarımız yönetim kurulunu oluşturacak. Buralarda delege çalışmaları yapılacak. Bu delegeler belirlendikten sonra yeni kurulan ilçelerde kongreler yapılacak. Bütün ilçelerde yapılacak kongreler de yeni başkanlar seçilmiş olacaklar. 30 Mart 2009 seçimlerinde ilçe başkanlarının hepsi seçilmiş olarak görev alacaklar."
Görevimin başındayım
Basın mensuplarının İzmit ilçe teşkilatının kurulmasının ardından merkez ilçe teşkilatının ne olacağı yönündeki sorularına da yanıt veren Yusuf, "Ben şu an itibariyle görevimin başındayım. İzmit ilçe başkanlığına atanıp atanmayacağıma genel merkez tarafından karar verilecek. Burada yapılacak düzenleme sonrasında gereken yapılacaktır" dedi. Belde belediyelerin birleştirilmesinin AKP'nin oylarını olumsuz etkileyeceği eleştirilerine de açıklık getiren Yusuf, "Halkımızın talepleri doğrultusunda belde belediyelerin birleştirilmesi yapılmıştır. Halkımız eğer bu birleşmeden memnun değilse ve bizi cezalandırırsa buna saygı duyarız" ifadelerini kullandı.
Hedef 12 artı bir
30 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimde Kocaeli'de 12 ilçe belediyesinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi'ni de alacaklarını kaydeden Yusuf, "Büyükşehir Belediyesi tarafından KOÜ aracılığıyla halk nezdinde memnuniyet anketi yapıldı. Bu ankete göre halkın memnuniyetinde 10-12 puan gibi bir artış söz konusu. En son yapılan ankette vatandaşımız nezdinde memnuniyet oranı yüzde 65 çıkmıştır. 'Marifet iltifata tabidir, iltifat göremeyen **** zaidir' anlayışıyla hareket ettiğimizi yüzde 65'lik memnuniyet oranı da açıkça ortaya koymuştur. Bu anket sonucu bizi oldukça memnun etmiştir. Bu da yerel seçimlerde hedef olarak koyduğumuz yüzde 65 oyun çok daha üzerinde bir sonuç çıkacağını göstermektedir. Yapmış olduğumuz çalışmalar demek oluyor ki halkımız karşısında memnunlukla karşılanıyor. Hedefimiz 12 artı birdir. Seçimlerde 13 belediyeyi alacağımızı düşünüyoruz" dedi
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler