THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kutsal değerlere saygı gösterin

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
21-02-2008 18:31
#1
Kutsal değerlere saygı gösterin
AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf, CHP'li İsmail Özkar'ın başörtüsü takarak yaptığı şova tepki gösterdi, kutsal değerlere saygı gösterilmesini istediCHP Kullar Belde Başkanı İsmail Özkar'ın, ülke gündeminin türban konusuna kilitlenmesini protesto etmek amacıyla başörtüsü takmasına bir tepki de AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf'tan geldi. Özkar'ın, CHP İl Başkanı Sefa Sirmen'i ziyaretinde yaptığı "Bütün ülke bir bez parçasıyla uğraşıyor" şeklindeki açıklamayı kınayan AKP'li Hüseyin Yusuf, kutsal değerlere saygı gösterilmesini istedi.
Pervasızca saldırı
AKP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf yaptığı yazılı açıklamada, yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede genel başkanlarının ağzıyla başörtüsüne karşı olmadıklarını iddia edenlerin milletin değerlerine pervasızca saldırmaya devam ettiğini söyledi. Her defasında demokrasiden, insan haklarından ve sosyal adaletten bahseden bu kişilerin, bu terimlerin kelime anlamını bile bilip bilmediğinden kuşkulu olduğunu belirten Yusuf, "CHP'nin kurucularının ruhunu kirlettiklerinin, kemiklerini sızlattıklarının ve gerçekte demokrasiye gönül verenleri rencide ettiklerinin farkında bile değiller" dedi.
Millet tükürüyor, ama...
Yusuf şöyle devam etti: "Farkında değiller, çünkü bu adamlar milletin tükürüğünü rahmet olarak algılıyorlar. Milletin büyük bir kısmının değer verdiği, anlam kattığı, kutsal saydığı ve başörtüsü diye nitelendirdiği bir eşyaya 'bez parçası' demek, bu değerle alay etmek ve üstüne üstlük yüzleri kızarmadan 'Bizler başörtüsüne karşı değiliz' demek, dünyada demokrasiyle idare edilen hiçbir ülkede görülmesi kabil olmayan bir yaklaşımdır. Halkımız ve gerçek sosyal demokratlar inanıyorum ki ilk seçimlerde bu adamlardan kurtulacaktır.
Üzüntü duyuyorum
Şimdiye kadar birçok badireyi bütünleşerek, tek yumruk olarak atlatan milletimiz, artık demokrasinin gerçek ruhuna uygun olarak, birbirlerinin değerlerine hakaret etmeden yaşamak istiyor. Birlikte yaşamayı arzu ettiğimiz, ortak paydamız, tek vazgeçilmezimiz ve ulu önderin ortaya koyduğu muassır medeniyetler seviyesine ancak bu şuurla erişebiliriz. Başörtüsüyle ilgili olarak CHP'lilerin sergilediği ve toplumu rahatsız eden bu görüntüden toplumun ferdi, bir insan, bir baba ve bir siyasetçi olarak duyduğum üzüntü büyüktür."
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler