THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Türkiye’de 1446 çocuk kayıp!

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 11:43
#1
Türkiye’de 1446 çocuk kayıp!
Türkiye’de 1446 çocuk kayıp!
BAŞBAKANLIK İnsan Hakları Başkanlığı (İHB), Türkiye’de bin 446 ******n kayıp olduğunu tespit etti. Başkanlık, tüm illerin İnsan Hakları Kurulları’na birer yazı göndererek İl Emniyet Müdürlükleri, İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Sosyal Hizmetler Müdürlüklükleri ve ilgili sivil toplum kuruluşları ile diyalog çağrısında bulundu.

İHB Başkanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu imzasıyla gönderilen yazıda, “Çocukların kaybolma sebeplerine, ilgili istatistiki bilgilere, kayıp çocuklarla ilgili kamuoyunun aydınlatılmasına ve suçun önlenmesine yönelik çalışmaların neler olabileceği konularının araştırılması ve bir rapor halinde Başkanlığa sunulması istendi.

İSTANBUL İLK SIRADA

Fendoğlu’nun yazısıyla birlikte Türkiye’de çocuk kayıplarının illere göre dağılımının yer aldığı bir liste de il ve İlçe İnsan Hakları Kurulları’na gönderildi. Listeye göre Türkiye’de ilk sırayı 346 kayıp çocukla İstanbul alıyor. İstanbul’u 138 kayıp çocukla İzmir takip ediyor. Ankara’daki kayıp çocuk sayısı ise 69. Listede Doğu ve Güneydoğu illerindeki kayıp çocuk sayılarının fazla olmaması dikkat çekti.
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler