THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Peşmerge ile sinir harbi

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 11:45
#1
Peşmerge ile sinir harbi
Peşmerge ile sinir harbi Sınır ötesinde yürütülen operasyonlarda, Türk Silahlı Kuvvetleri ile peşmergeler arasında çatışma çıktığı iddia edildi. Genelkurmay ve peşmerge haberleri yalanlarken, Talabani’nin bölgeye gitmesi kafaları karıştırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK’ya karşı yürüttüğü operasyonlar sırasında peşmergelerle de çatışma çıktığı iddia edildi.

Kuzey Irak’taki Kürt yönetim yetkilileri, Türk askerlerinin Kürt peşmergelerle çatıştığını iddia etti. Hemen ardından peşmerge sözcüsü, haberi yalanladı. Türk askeri ile çatışma olmadığını açıkladı. Reuters Haber Ajansı Kürt yetkili Fuad Hüseyin’in Türk askerleri ile peşmergeler arasında çatışma olduğunu söylediğini belirtti. Kürt yetkiliye göre Kuzey Irak’taki üste bulunan Türk tanklarının harekete geçtiğini, ancak Kürt peşmergeler buna engel olmaya çalışırken sıcak çatışma yaşandı. Yetkili olayda yaralanan olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı. Reuters’e konuşan Kürt peşmerge güçlerinin sözcüsü Cabbar Yaver ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, çatışma olduğu haberlerini yalanladı. Çatışma iddiaları Genelkurmay tarafından da yalanlanırken Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin bölgeye gitmesi çatışma olasılığını güçlendiriyor.

KÜRTLER DOĞRULADI

Peşmerge sözcüsü Cabbar Yaver, Hakurk bölgesindeki PKK kamplarının havadan ve topçular tarafından vurulduğunu da açıkladı.Barzani tehdit etmişti

KUZEY Irak’taki bölgesel Kürt yönetiminin Başkanı ve Irak ********* Demokrat Partisi (IKDP) lideri Mesut Barzani, Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik düzenlediği hava saldırılarına sessiz kalan Irak yönetimine tepki göstermişti. Barzani, “Sabrın da bir sınırı vardır. Şunu bildiriyorum ki, Türkiye’nin Federe ********* topraklarına olan saldırıları devam ederse artık sessiz kalmayacağız” demişti.
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler