THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Personele dokunmayın!

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 14:26
#1
Personele dokunmayın!
Gebze'de basın mensuplarıyla buluşan CHP İl Başkanı Sefa Sirmen, AKP'lilere seslendi, "Personele dokunmayın" dediCHP İl Başkanı Sefa Sirmen önceki akşam Gebze'deki gazetelerin yöneticileri ve muhabirleriyle yemekli toplantıda buluştu. Delta Otel Restaurant'ta gerçekleşen yemeğe 50'ye yakın gazeteci katıldı. Yemekte basın mensuplarının yanı sıra il yöneticileri, ilçe başkanları ve meclis üyeleri de hazır bulundu. Salonda ön masalar tamamen basın mensuplarına ayrılırken, partililer basının arkasında yer aldı. Toplantı, Sefa Sirmen'in yaşam öyküsü ve Kocaeli'ye kazandırdığı projelerin tanıtımını içeren sinevizyon gösterisiyle başladı.
Büyükşehir'e yüklendi
Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Gebze İlçe Başkanı İsmet Kara'nın ardından kürsüye CHP İl Başkanı Sefa Sirmen geldi ve bir saat boyunca basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sirmen, konuşmasına gerek İzmit gerekse Gebze basınına, görüşlerinin kamuoyuna ulaşmasına imkan tanıdıkları ve büyük emek verdikleri için teşekkür ederek başladı. Sirmen konuşmasında AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne yüklenirken, Gebze için büyük projeler üzerinde çalıştıklarının müjdesini verdi.
4 yıl kayıp oldu
Kocaeli'nin, tüm ilçe ve beldeleriyle yeni bir atılıma ihtiyacı olduğunu söyleyen Sirmen, şöyle devam etti: "4 yıllık bir dönem, kayıp bir dönem olmuştur. Büyük imkanlara rağmen, ortada hiçbir mega proje yok. Bazen bizim projelerimiz karalanarak, sıkışınca övülerek zaman geçirmişlerdir. Bunların eline geçen para da yaptıkları da ortadadır. Oysa, Kocaeli'de yeni ihtiyaçlar ortaya çıkarmıştır. Buna uygun hizmetlerin kente ve kent halkına sunulması gerekiyordu. Ama olmadı. Başbakanından yerel yöneticilere kadar yatıp kalkıp Sirmen hakkında kampanya yürüttüler.
Sizden kurtaracağız
Ama korkunun ecele faydası yok. Bu kenti sizden kurtaracağız. Çünkü, Kocaeli de insanlarımız da daha güzel hizmetlere layıktır." Geçmişte göreve geldiklerinde nasıl bir kent devraldıklarını ve ne kadar bir bütçeyle ne gibi hizmetler yaptıklarını ayrıntılı olarak anlatan Sirmen "Susuzluktan kırılan halka barajı, çöpten kokan çevreye çöp fabrikasını, kanalizasyon kokan bir kente arıtma tesislerini, temiz ve çevreci bir yakıt olan doğalgazı, sanata ve kültüre susamış bir kente kültür ve sanat merkezlerini yaptık. Peki siz nereye, ne için. ne yaptınız?" diye sordu.
Su, sütten pahalı
Yuvacık Barajı senaryolarının tutmadığının altını çizen, mevcut yönetimin yanlışları nedeniyle barajda su bitince kendisine saldırdıklarını, ama tüm Kocaeli'ye baraj sayesinde kesintisiz su verilmesine rağmen bir kez bile teşekkür etmediklerini ifade eden Sirmen "Geçen gün vatandaşın biri 'Artık sütümüzü güven içinde içiyoruz. Çünkü su, sütten daha pahalı ve kimse su katmayı düşünmüyor' dedi. Yani, suyu sütten daha pahalı hale getirdiler. Bir bizim dönemimizdeki fiyatlara bir de şimdikine bakın" dedi.
Gebze için projeler
Gebze'nin büyük bir kent olduğunu, ancak hak ettiği yerde olmadığını ifade eden Sirmen, büyük parasal imkanlara rağmen Gebze'de ciddi hiçbir projenin yapılmadığını, 4 yılın yolların ve kaldırımların yap bozu ile geçtiğini vurguladı. Sirmen "Oysa, Gebze'nin ciddi kentleşme sorunları var. Yoğun göçün ve sanayinin getirdiği sıkıntılara karşı önlemler almak gerekiyor. Mega projelere ihtiyaç var. Allahaşkına daha Gebze'nin doğru dürüst bir çarşısı bile yok. Hangi hizmetten bahsediyorsunuz" şeklinde konuştu. Gebze'nin il olması gerektiğini savunduklarını da ifade eden Sirmen "Oysa Gebze'yi bazı mahalleleri ayırarak parçalıyorsunuz. Yediden yetmişe halk il olmak istiyor. Hem millet iradesini ağzından düşürmüyorsun, hem de burada yaşayanı halk saymıyorsun" diye konuştu.
Personelle oynamayın
AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin personele karşı da yanlış uygulamalar içinde olduğunu belirten Sirmen "Gebze'de oturan bir personeli, işi bıraksın diye Kandıra'ya, bir başkasını değişik bölgeye gönderirsen bu ne idarecilikle, ne devlet adamlığıyla, ne de insafla bağdaşır. Evine ekmek görmek isteyen insanların kimlikleri ve siyasi görüşlerine bakarak muamele yapmak, bu kente yapılan kötülüktür. İnsanlara eziyettir. Buradan sesleniyorum. Bu tür uygulamalardan vazgeçin" dedi
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler