THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Olcay Çelik'ten adaylık sinyali

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 14:26
#1
Olcay Çelik'ten adaylık sinyali
DP Kandıra İlçe Başkanı Olcay Çelik, yarın seçim olacak gibi hazır olduklarını belirterek, "Partim uygun görürse yeniden belediye başkanlığına aday olmak" istiyorum dedi22 Temmuz seçimlerinde umduğunu bulamayan DP, olağanüstü genel kurul sürecini geride bıraktı. Kongre sonrasında DP'de neler değişti?
22 Temmuz'u artık geride bırakmalıyız. 6 Ocak'ta yapılan olağanüstü genel kurulda Süleyman Soylu, genel başkan seçildi. Soylu, yaşının genç olmasına rağmen partimizin bütün kademelerinde çalışmış, teşkilatların zorluklarını ve sıkıntılarını bilen bir kişi. Şu anda tüm teşkilatların sıkıntıların ve önerilerini dinleyerek durum değerlendirilmesi yapacak ve bize bir yol haritası çıkaracaktır. Bizler de kendisinin çizeceği yol haritası doğrultusunda partimizi yeniden şahlandırmak için üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Kimsenin DP'nin yeniden ayağa kalkacağından şüphesi olmasın.
Olağanüstü genel kurulun ardından DP'de önümüzdeki günlerde teşkilat kongreleri yapılacak. İlçe başkanlığı için yeniden aday olmayı düşünüyor musunuz?
Yeni genel başkan ve yeni yönetiminden yapısal değişiklikler bekliyorum. Tabandan tavana iletişimin kurulduğu, milletle tekrar bütünleşmenin, beraber olmanın alt zemininin oluşturulacağı yeni bir dönemin başlayacağını düşünüyorum. Bununla ilgili adımların atıldığını da görüyorum. Öncelikli olarak beldelerden başlayarak ilçeler de ve illerde kongremizi yapıp, yaz döneminde büyük kongremizi yapacağız. Bu arada yapılacak yerel seçimlere sıkı bir şekilde hazırlanacağız. Adaylık konusunda şimdilik kararımı vermiş değilim.
Yerel seçimlere yönelik hazırlıklarını nasıl gidiyor?
2009 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırız ve çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca biz seçimlerin öne alınması ihtimalini de göz önünde tutarak tüm tedbirlerimizi aldık. Kısaca DP Kandıra İlçe Teşkilatı olarak yarın seçim olsa hazırız diyebilirim.
Parti olarak yerel seçimlerde nasıl bir sonuç almayı hedefliyorsunuz. Beklentiniz nedir?
Kandıra'da mahalli idare seçimleri çok çekişmeli ve şölen şeklinde geçmektedir. Kandıra'da seçim çıkarmak ve aday olmak çok zordur. Seçimleri kendi çerçevemizden değerlendirecek olursak partimizi çok şanslı görüyorum. 2009 yerel seçimlerinde iddialı parti biziz. Kandıra'da halkımız seçeceği belediye başkanını kendisine yakın görmek ister. İkili ilişkiler ön planda tutulur. Parti ikinci planda kalır. Halkımız diyaloga açık, Kandıra'nın menfaatlerini kendi kişisel menfaatlerinin önünde tuttuğuna inandığı insanın peşinden gider. Kimse genel seçimlerde aldığı oya güvenip yola çıkmasın. Kandıra'da adaylık yürek ister cesaret ister, kendine güvenmeyi ister. Bazıları 'ben iktidar partisinin adayıyım, Kandıra'ya daha çok hizmet getiririm' diye vatandaşın oyunu isteyebilir. Oysa şu andaki konjektüörde belediyemiz Büyükşehir'e bağlandıktan sonra, yani alt belediye olduktan sonra bunun o kadar önemli olmadığı görülmektedir. Yapılacak yerel seçimlerde de Büyükşehir'i kimin kazanacağı belli mi? Büyükşehir'i DP, CHP ve AKP'de kazanabilir, önemli olan seçilecek belediye başkanının partizanca davranmayıp Kandıra'ya hizmet konusunda çabalamasıdır, projeler üretmesidir.
Geçtiğimiz dönem Kandıra Belediye Başkanlığı'na aday olmuştunuz. Sizi yerel seçimlerde yeniden aday olarak görecek miyiz?
Evet yeniden aday olmak istiyorum. Tabi teşkilatımız, tabanımız ve Kandıralılar isterse. Ayrıca, bir memnuniyetimi de belirtmek isterim. Şu anda benden başka iki arkadaşım da Demokrat Parti'den aday olmak istiyor. Bu da partimizin Kandıra'da iddialı olduğunun en büyük göstergesi. Bizlerin almış olduğu siyasi terbiye en iyi siyasetin nezaket olduğudur. Hep gönül adamı olduk; asla makam, mevki ve rant peşinde koşmadık. Dik durduk, boyun bükmedik, hep doğruların peşinde koştuk. Ben ve arkadaşlarım hala siyasete başladığımız noktadayız. Partimizin kapısı ve gönül kapımız herkeze açıktır. Ben bütün Kandıralılar'ı bu kapılardan içeriye girmeye davet ediyorum.
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler