THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Mehmet Ali Paşalılar kaymakamlık istedi

EftelyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
EsEs
Mesajlar:
9.393
Konular:
5913
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
22-02-2008 14:30
#1
Mehmet Ali Paşalılar kaymakamlık istedi
Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ile bir araya gelen Mehmet Ali Paşa Mahallesi sakinleri, yeni kurulacak İzmit ilçesinin merkezinin ve resmi kurumların Bekirpaşa'da olmasını istediMehmet Ali Paşa Camii Lokali'nde vatandaşlarla bir araya gelen Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, "Göreve geldiğimizden bu yana yıllardır hizmete susamış olan Bekirpaşa'nın bu susamışlığını gidermeye çalıştık ve büyük oranda başarılı olduk. Artık bölgemizin olağanüstü sorunları kalmadı" dedi. Her zaman uzlaşmacı bir tutum içerisinde olduklarını belirten başkan Köktürk, "Bir çok kör sokak açtık, dar yolları genişlettik, kamu yararı içeren pek çok projeyi hayata geçirdik. Elbette ki bu hizmet sürecinde bazı sorunlar yaşadık, ancak asla kavgacı olmadık, sorunları konuşarak, anlaşarak, karşılıklı anlayışla ve hiç kimse mağdur olmadan çözdük, çözmeye de devam ediyoruz" dedi.
Otopark projesi hazır
Mehmet Ali Paşa'nın kalıcı hizmetlerin verildiği bir mahalle olduğunu da sözlerine ekleyen Köktürk "Kültür merkezi, yeni açılan çıkmaz sokaklar, alt yapı ve üst yapı hizmetleri verilen Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nin en önemli eksikliği olan otoparkın yapılması için hazırlıklarımız son aşamaya geldi. Merkez Camii arkasındaki 4 dönümlük alana altı otopark yapılması için projemizi hazırladık ve uygulamak için bazı prosedürlerin tamamlanmasını bekliyoruz. Yapılacak otopark ile önemli bir sorun daha aşılmış olacak. Tüm bu çalışmaları sizlerle birlikte yapacağız" diyerek halkın desteğine vurgu yaptı.
Kaymakamlık istiyoruz
Mehmet Ali Paşa sakinleri Bekirpaşa'nın İzmit ilçesine bağlanmasıyla ilgili olarak kaygılarını dile getirerek, "Mahallemize yerinde ve doğru hizmetler yapıldı. Ancak son yapılan düzenlemeyle Bekirpaşa'nın Saraybahçe ile birleştirilmesi sevincimizi kursağımızda bıraktı. Bu acıyı unutabilmemiz ve başlayan hızlı dönüşümün devam edebilmesi için başta kaymakamlık binası olmak üzere resmi kurumların Bekirpaşa'da yapılmasını istiyoruz. Bunlar bizim için çok önemlidir ve hayati önem taşımaktadır. Eğer buraya kaymakamlık ve resmi daireler gelmez ise Bekirpaşa yine eskisi gibi karanlık günlerine geri döner. İzmit Fethiye Caddesi'ne sıkıştırılmış, resmi daireler yer yokluğundan hizmet veremez durumda. Yer için en müsait Bekirpaşa'dır, bunu kimse göz ardı etmesin" diyerek yetkililere çağrıda bulundular
---------------------
korkarsan karanlıktan ışığın ben olurum,
korkarsan yalnızlıktan yoldaşın ben olurum.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler